GÜRHAN KARAŞAHAN

AYDIN'IN İHTİYACI NEDİR?

29 Mart 2019, Cuma

     

31 Mart 2019 Pazar günü sabahından itibaren Belediye Başkanları ile Muhtar seçimi için oy kullanmak üzere sandıklara gideceğiz. Ülkemizin geleceği ve demokrasinin bir sorumluluğu olarak herkesin Pazar günü sandığa gitmesi gerekmektedir. Çünkü, kullanılan bir oy toplandığında, milyonları bulan sayılara ulaşıyor. Benim oyumla ne olacak demeden herkesin kullanması gerekir.

Aydın, 31 Mart 2019 Pazar günü hem Büyükşehir Belediyesi hem de İlçe Belediyeleri olarak seçime gidecek. Peki Aydın'ın neye ihtiyaca var? Seçilen Belediye Başkanları ne yapmalı?

Aydın, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıklarını hangi adaylar kazanırsa kazansın, Aydın'ın en büyük sorunu otopark ve gençlerin işsizlik sorunlarına çözüm getirmesi gerekir. Çünkü, her adım attığımız yer araba ile dolu ve çarşı içerisinde insanların acil bir işi olduğunda park edebilecek yerleri bulunmamaktadır. Örneğin, Aydın Devlet Hastanesi'nin bulunduğu yol üzerinde araçların geçmesi çok zordu. Fakat oradaki araçlar kaldırılarak, yerlerine dubaların koyulması ve araçların park edilmesinin engellenmesi çok güzel olmuş. Bu tür çalışmalar yapılırken, çarşı içerisinde de otopark binalarının yapılması da gerekir.

Bir diğer konu ise, gençlerin hem spor hem de iş konusundaki alanların artırılması gerekir. Yerleşim alanları binalar ile doldurulduğu için, gençler ve çocukların oyun park alanları ve spor alanları açısında çok yetersiz. Spor alanları arttıkça, daha başarılı sporcu yetiştirebiliriz. Spor alanlarının azlığı nedeniyle, gençlerimiz spordan uçak kalıyorlar. Bu yüzden sürekli olarak da teknolojiye yönelmiş durumdalar. Aynı zamanda gençlerin mesleki açısından kendilerini geliştirebileceği ve ileriye dönük iş imkanlarının sağlanması gerekir.

Tabii ki her adayın bir çok projesi vardır. Ama bence bu iki konuda yapılacak projelerin gerçekleşmesi, Aydın halkına çok katkı sağlayacaktır.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere şimdilik hoşça kalın.