GÜRHAN KARAŞAHAN

İŞİNE SEVDALI YÜREKLER

20 Nisan 2019, Cumartesi

     

İŞİNE SEVDALI YÜREKLER

Merhaba değerli Denge Gazetesi Okuyucuları. Sağlıkta şiddetle ilgili zaman zaman haberlerde izliyoruz veya kendimiz şahit oluyoruz. Hatta sorumluluğundaki hastanın hayatını kurtarmak için zamanla yarışan ve İstanbul Bahçelievler'de özel hastanede görev yapan Dr. Fikret Hacıosman uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiş, bir çok doktor ve sağlık çalışanı bıçakla yaralanmış ve darp edilmiştir.

Sadece sağlık çalışanlarının değil, şiddetin kendisine karşıyız. Fakat bu şiddet, insanların hayatını kurtarılması ve sağlıklarına kavuşturulması için çalışan ve emek harcayan kişiler olduğunda daha da kabul edilemez bir hale geliyor.

Bazı sağlık çalışanları ve doktorlar hastalarına kötü konuşabiliyor, davranışlarıyla tepki çekebiliyorlar. Bu durum, her kurumda olduğu gibi sağlık sektöründe de var. Ama ben size bugün işini sevdalı olan yürekli bir doktordan bahsetmek istiyorum. Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde görevli Uzm. Dr. Seçil KURTULMUŞ.

Uzm. Dr. Seçil KURTULMUŞ, Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde riskli Gebelikler Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda da Pediatri Kardiolojisi eğitimi almış bir hekim. Onu bu kadar değerli yapan sadece bilgisi ve yetenekleri değil aynı zamanda insanlara vermiş olduğu değer ve ilgisidir.

Eşimin doğum zamanında kendisinin hastası olduk ve kendisi numaramızı alarak sanki kendi ailesinden biriymiş gibi ilgilendi. Yani hastaları için diğer kurumları arayan, başka hastaneleri arayarak hastası için daha iyisini yapmaya çalışan çok değerli doktorumuzdur.

Bir gün kendisini beklerken, yabancı uyruklu olan ancak çalışma izni olan bir hasta için başka kurumu aradığını ve hastası için saatlerce uğraştığını bizzat şahit oldum. Bu değerli insan maddiyat değil maneviyat daha önemli. Bizi de Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevk ettikten sonra telefonla bizleri arayarak durumumuz hakkında bilgi almıştır. Kendisine çok teşekkür ederim.

Uzm. Dr. Seçil KURTULMUŞ, sadece binlerce doktordan bir örnektir. Hastanelerimizde böyle işine sevdalı yürekler çok fazla görev yapmaktadır. Ama malesef biz, kötü örnekleri alarak, kurumları veya şahısları önyargıyla değerlendiriyoruz. Bu da bizlerin hatasıdır.

Bir sonraki yazımda görüşünceye dek şimdilik hoşça kalınız.