GÜRHAN KARAŞAHAN

MERHABA

19 Ocak 2019, Cumartesi

     

Merhaba sevgili Denge Gazetesi okurları;

Denge Gazetesi ailesine yeni katılmış bir yazar olarak sizlere buradan ulaşmaktan büyük bir mutluluk yaşayacağımı belirtmek isterim. Buradan güncel konular, tarihte bugün yaşanan önemli olayları kendimce yorumlayacağım. Öncelikle sizlere kendimi tanıtmak isterim.

Ben 1978 yılı Aydın ilinde dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimi Aydın Gazipaşa İlk ve ortaokulunda, lise öğrenimimi ise Efeler Lisesinde yaptım. Çocukluk yıllarımdan itibaren amatör olarak basketbol oyunculuğu ve antrenörlüğü yaptım. Fakat 1999 Jandarma Genel Komutanlığı emrinde bulunan Okullar Komutanlığında (1) yıl okuduktan sonra 2000 yılında İlk olarak İstanbul ilinde göreve başladım. Yıllarca özellikle asayiş olmak üzere bir çok olaya müdahale ettim. Aslında bu benim için çok büyük bir tecrübe olmuştur. Çünkü, bu sayede çok insan tanıma fırsatı buldum. Doğudan batıya kuzeyden güneye kadar her yöreden insanla tanıştım. Her yöreden insandan bir çok şey öğrendim. Bu benim için çok büyük bir kazanım oldu.

Tabi ki bu sürecin bir de son bulma zamanı vardı. Mart 2018 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı'ndan emekli olarak sivil hayata başladım. Emekli olduktan sonra Efeler Belediyesi Tiyatro (EBT) ailesine katıldım. Tiyatro benim için geç katıldığım ama çok büyük haz aldığım bir deneyim oldu. Fakat ailevi nedenlerden bir süre ara vermek zorunda kaldım. Bu süre de bir de Spikerlik ve Sunuculuk eğitimi de aldım.

2019 yılı ise benim için çok daha güzel bir başlangıç oldu. Çünkü, Denge Gazetesi ailesine katıldım. Burada köşe yazarı olarak, özgür bir şekilde ve daha çok insana ulaşacağımı düşünüyorum. Daha önce hiç denemediğim, ama her zaman istediğim bir deneyimdi.

Bugün sizlere sadece Merhaba demek ve kendimi tanıtmak için yazmak istedim. Bundan sonraki yazılarımda, Denge Okurlarının kalbine dokunmak ve bir şeyleri paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Bir sonraki köşe yazımda buluşmak üzere.

Hoşçakalın.