Ahmet ÇELİK

DAİMA İLERİ BAKACAĞIZ

1 Ekim 2017, Pazar

     

Aydın futbolu için geçtiğimiz haftalar pek umduğumuz gibi geçmedi. Aydınspor 1923 deplasmanda Tarsus İ.Y ve içerde Kocaelispor'dan puan alamazken, Nazilli Bld.spor Altay'a karşı 6-1 gibi tarihi bir skorla yenilgi alırken dışarda Karamgümrükspor'a 2 - 0 mağlup oldu.

Fakat kıyamet senaryoları yazmaya gerek yok. Henüz ligin başı. Aydınspor'un çok eksikleri olduğunu geçtiğimiz haftalarda belirtmiştik. Nazilli Bld.spor ise çalkantılı bir dönemden geçiyor. Teknik anlamda çatlak seslerde mevcut. Fakat Nazilli Bld.spor'unda bir an evvel toparlanması gerekiyor. Ya hoca takıma dokunuşlar yapacak yada yönetim takıma..

Diğer yandan BAL ligi ve amatör küme maçları başladı. Takımlarımıza başarılı, oyuncu arkadaşlara sakatlıksız sağlıklı bir sezon diliyorum. Kuşadasıspor BAL ligine 2-1 lik Uşak Vefa galibiyetiyle başladı. Skor daha farklı da olabilirdi. 3 puanla lige başlamak takıma özgüven ve moral depolayacaktır. Öte yandan Sökespor teknik göreve Aydın'lı teknik adam Gürkan Ferhatoğlu'nu getirdi. Hocamıza ve Sökespor'a hayırlı olsun.

Son olarak amatör küme maçlarından sonra gördüğümüz şiddet olayları dilerim son bulur. Aydın futbolunun kenetlenmeye ve birlik olmaya ihtiyacı var. Atatürk'ün de söylediği gibi sporcu, zeki çevik ve ahlaklı olmalıdır..