Nazilli'deki yarışlara 250 rahvan at katılacak

20 Kasım 2021, Cumartesi 11:18

     


Aydın’ın Nazilli ilçesinde yapılacak olan rahvan at yarışları için tüm hazırlıklar tamamlandı. Yarışlara Türkiye’nin dört bir yanından 250 rahvan at katılacak.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun katkılarıyla 9’ncusu gerçekleştirilecek olan ‘Nazilli Geleneksel Rahvan At Yarışları’ için hazırlıklar tamamlandı.

9. Geleneksel Rahvan At Yarışları, yarın (21 Kasım Pazar) günü saat 12.00’de Bozdoğan yolu üzeri Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan çok amaçlı sosyal etkinlik tesislerinde yapılacak.

Nazilli’de geleneksel hale gelen rahvan at yarışları için gerekli tüm hazırlıklar yapılırken yarışın gerçekleştirileceği sosyal tesis alanında da son düzenlemeler Belediye personelinin ortak çalışması ile tamamlandı. Greyder ve iş makinaları ile tesviye edilen rahvan atların koşu alanı ve çevresi yabani otlardan arındırılarak temizlendi. Detaylı yapılan temizliğin yanı sıra oturma alanları, tribünler ve alan çevresindeki duvar ile demir parmaklıkların boya ve badanaları yapıldı.

İkili taylar, üçlü taylar, dörtlü taylar, deste, taze beşli, küçük orta, büyük orta, baş altı, baş, ithal A, ithal B olmak üzere toplam 11 gruptan oluşan kategorilerde gerçekleşecek olan yarışlara Türkiye’nin dört bir yanından 250 rahvan at katılacak.

Tüm Nazilli halkını davet eden Nazilli Rahvan at yarışları komitesince, “Kültürümüzün korunması ve yaşatılması için geleneklerimizi devam ettiriyoruz. Bu coşkuyu yaşamak için tüm yarış severleri 9. Rahvan At Yarışlarına bekliyoruz” denildi. (ERDAL AYDIN) 
Son Eklenen Haberler