"Aydın'ı onların başına yıkarım"

27 Haziran 2022, Pazartesi 16:10

     


Gazeteci Emin Aydın’ın tvDEN’de hazırlayıp sunduğu Baş Başa programının konuğu Gazeteci Ahmet Gözen oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu’nun geçtiğimiz günlerde Aydın’a gelmesi ve açılışı yapılan Tekstil Park ile ilgili açıklamalarda bulunan Gözen, "Aydın'ı onların başına yıkarım" dedi.

“HER TÜRLÜ USULSÜZLÜK KILIÇDAROĞLU’NUN ÜSTÜNE YIKILMIŞTIR”

Gözen, “Yaklaşık 1 yıldır yazıyoruz. Her şeyi yazmaya başladık. Aydınlı gazeteci kardeşlerimiz de yazıyorlar. Şu anda Aydın’da tam bir Karagöz oyunu var. Kemal Bey buraya geldi, neden bir basın toplantısı yapmadı? Bu böyle olmaz, bu şekilde bir yere gidemezler. Bir taraftan sen Tayyip Bey’e laf söyleyeceksin, diğer taraftan da söylediğin şeyin aynısını sen yapacaksın. Yarın sen Cumhurbaşkanı olduğunda yerelde oynanan bu oyunun aynısını kendinin yapmayacağına dair halkı nasıl inandırırsın? Şu anda Aydın ve ilçelerinde yapılan her türlü usulsüzlük Kemal Kılıçdaroğlu’nun üstüne yıkılmıştır” dedi.

“ŞİDDETLE KINIYORUM”

Gözen, “Aydın’ı onların başına yıkarım. Aydın Tekstil’in önündeki caminin neresi restore edilmiş? Minaresi, çatısı perişan vaziyette. 200 milyon lira harcandığı söyleniyor. Bari kiremitlerini yapsaydınız be. Allah’tan korkun ya. Yan tarafta abdest alma yerinde, kadınlar için abdest alma yeri bile yok. Aydın Tekstil’in açılış töreninde müzik şöleni için 10 bin kişi geldi. Cami hocası, ‘O geldiği gün camiye insanları sığdıramadık. Namaz kılmak isteyenler de vardı ama perişan bir vaziyet vardı’ dedi. Özlem Çerçioğlu’na seslenmek istiyorum. Kendisi, ‘Hocam, temeli attık gel sen de duasını oku’ diyor mu? Peki, bu kardeşim neden camiyi restore etmiyor? Bu caminin fahri müezzini 40 yıldır orada, hocası ise 15 yıldır orada hoca. Dediler ki, ‘Özlem Hanım burayı yıkıp güvenlik yeri yapmak istiyor’ dediler. Ondan sonra Özlem Hanım’ın ekibi, Ahmet Gözen dezenformasyon yapıyor diyerek gazetelere beyan verdiler. Dezenformasyon, insanlara yalan haberler yapmak ve yalan beyanlar sunmaktır. Şiddetle reddediyorum" diye konuştu.

“DEZENFORMASYON YAPAN AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’DİR”

Gözen, “Camiyi yıkmayacaklarına ve daha iyisini yapacaklarına dair beyan verdiler. Kardeşim 200 milyon lira harcamışsın. Diyelim ki bir inşaat yapacaksınız. Projeyi mimar yapar, yaptıktan sonra o projeyi kontrollü ve yeminli büro yapar. Burada oynanan oyun şu; inanılmaz rakamlarla buranın projesi yapıldı. Yaptığı projeyi adam kontrol etti. Kendi yaptığı projeyi kendisi kontrol etti. Bu Cumhuriyetin bekçisi Savcılardır. Buradan savcılarımıza sesleniyorum. Devletin camisini yıkıyorlar. Orada yapılan projelerle ilgili çalışmalar ortada. Biz halk adına işimizi yapıyoruz. Ahmet Gözen olarak, Aydın Basını olarak biz dezenformasyon yapmadık. Dezenformasyon yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi’dir” ifadelerini kullandı.

“GÜZEL HALKIM DA BUNLARI ÖĞRENSİN”

Gözen, “Cumhuriyet Halk Partililer ‘Tayyip Erdoğan 21B ile ihale verdi, bu hırsızlıktır, üçkağıtçılıktır’ diyorlar. Ama Aydın’da Büyükşehir, Kuşadası, Didim başta olmak üzere birçok yerde 21B ile ihale yapıyorlar. 21B, ‘Aydın’da müteahhit bulamadık, Diyarbakır Ergani’den bulduk’ demektir. Şu andaki müteahhitlerin tamamı Diyarbakır Ergani’den. Aydın’da müteahhit yok mu da hep Doğu’dan birçok müteahhitti alıp burada iş yaptırıyorlar? İşin acı kısmı, Sayın Kılıçdaroğlu şikayet ettiği 21B ihaleleri ile yapılan yerleri gidip açtı. Çok büyük bir utançtır bu. Hani onlara karşı çıkıyordu? 50 bin tane 21B ihalesi var. Güzel halkım da bunları öğrensin" dedi. (MEHMET AYDIN) 


HABER VİDEOLARI


 
Son Eklenen Haberler