Didimli iş insanı Necdet Özer aklandı

24 Mart 2022, Perşembe 12:13

     


Geçtiğimiz süreçte talihsiz olaylar yaşayan Didimli Ünlü İş İnsanı Necdet Özer, mahkeme kararı ile hakkındaki suçlamalardan beraat etti. Beraat kararı sonrası Didim'de yaptığı basın toplantısında süreci, gelişmeleri ve detaylarını basın mensupları ile paylaşan Özer, iş çevresi ve sevenlerinin gönlünde de aklanmış olmasının manevi huzuruna dikkat çekti. Hukukun üstünlüğüne inan biri olarak yargı önünde beraat etmiş olmanın da sevincini yaşadığını belirten Özer, talihsizliklerin geride kaldığını belirtti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Didim'de basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda buluşan Ünlü İş insanı Necdet Özer'in avukatları yaptıkları açıklamada, “2021 yılından bu yana Saygın İş İnsanı Necdet Özer’in karşı karşıya kaldığı, kişisel ve ticari itibarını zedeleyen soruşturma ve kovuşturma süreci sonucunda 'masumiyet karinesinin' ve 'adil yargılanma ilkesinin' önemini bir kez daha anlamış bulunmaktayız. Kişilerin salt bulundukları konum, sahip oldukları variyet nedeniyle hedef tahtasına konulmasının, kamuoyu nezdinde peşinen suçlu ilan edilmesine yönelik bir atmosfer yaratılmasının ne kadar vahim sonuçlar doğurabileceği net bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Müvekkilimiz maruz kaldığı haksız suçlama sonucu Yüksek mahkeme önüne çıkmış, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 15. Ceza Dairesinin 02/03/2022 tarihli ilk celsesinde Cumhuriyet savcısının beraat talebiyle uyumlu olarak Mahkeme Heyetinin oybirliğiyle vermiş olduğu beraat kararıyla aklanmış ve bu karar istinaf aşamasında kesinleşmiştir. Burada en çarpıcı nokta ise hakkında verilmiş olan beraat kararının ”suçun unsurları itibariyle oluşmadığı” gerekçesiyle verilmiş olmasıdır. Yani en başından beri ortada oluşmuş bir suç bulunmamasına karşın müvekkilimizin korkunç haksızlıklara uğradığı mahkeme kararıyla tescillenmiştir.

Müvekkilimiz, her zerresinde teri ve emeği bulunan, gece gündüz çalışarak sıfırdan meydana getirdiği şirketiyle yüzlerce kişinin evine ekmek götürmesini sağlamıştır ve sağlamaya da devam edecektir. Bu makus olay Didim’in bir evladı olarak memleketine olan yatırımlarını engellemeyeceği gibi Didim’e daha büyük yatırımlarda bulunma konusunda kararlılığını da arttırmıştır.

Ülkesinin ve vatandaşlarının kalkınmasına büyük katkı sağlayan öncü bir işadamının başına gelenler ancak “meyve veren ağaç taşlanır” şeklinde açıklanabilir.

Ayrıca ülkemizde; işini hakkıyla yerine getiren, ön yargılı olmayan, empati yeteneğinden yoksun bulunmayan, bilgili, vakur, adil ve donanımlı hakimler ve Cumhuriyet savcıları yetiştirilmesi amacıyla Müvekkilimiz üniversitelerimizde hukuk öğrenimi alan öğrencilere de burs verilmesine karar vermiştir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur” dedi. (HAZEL BAYIK)  
Son Eklenen Haberler