15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz 2022, Cuma 22:43

     


UŞAK

Uşak'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla program düzenlendi. Program kapsamında düzenlenen "Milli Birlik Yürüyüşü" gerçekleştirildi. Uşak Belediyesi eski hizmet binası önünde toplanan vatandaşlar ve protokol üyeleri, 55 metre uzunluğundaki Türk bayrağı ve ellerinde Türk bayraklarıyla, mehteran takımının çaldığı marşlar eşliğinde İsmet Paşa Caddesi'nden 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'na yürüdü.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

ANTALYA

Antalya'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Tören öncesi yapılan yürüyüşe vatandaşlar ilgi gösterdi.

MUĞLA

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişiminde bulunulan Muğla'nın Marmaris ilçesinde yürüyüş düzenlendi. Kemal Seyfettin Bulvarı'nda toplanan vatandaşlar ve protokol üyeleri, daha sonra mehter takımı eşliğinde ellerinde Türk bayrakları ile Atatürk Meydanına ulaştı.

MANİSA

Manisa'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla "Demokrasi Yürüyüşü" düzenlendi.

Manisa’nın Kula ve Demirci ilçelerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla programlar gerçekleştirildi.

İZMİR

İzmir'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. İzmir'de Konak Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile katıldı.

(AA)  
Son Eklenen Haberler