Afacan Mucitler "Biz de Varız" sloganıyla video hazırladı

3 Aralık 2021, Cuma 16:46

     


Aydın'da hizmet veren Özel Afacan Mucitler Gündüz Bakımevi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık yaratmak için 'Biz de Varız' sloganıyla video hazırladı. Öğrencilerinde engelli bireylerle ilgili farkındalık oluşturmak için çalışma yaptıklarını belirten Okul Müdürü Emel Aslan, "Yaptığımız etkinliklerle amacımız öğrencilerimizde de engellilerle ilgili farkındalık oluşturmaktır. Onlara engel değil, destek olalım. Hayatlarına bir ışık da biz yakalım" dedi.

Engelli bireylerin sevgi ve anlayışa ihtiyacı olduğunu dile getiren Aslan, "‘İnsanlar birbirlerinden farklı olabilir fakat eşit haklara sahiptir. Engelli bireyleri yapamadıklarıyla değil yapabildikleriyle ve bizlere benzeyen yanlarıyla görmek

gerekir. Onların acıma duygusuna değil sevgi ve anlayışa ihtiyaçları vardır" ifadelerini kullandı. Sosyal medyada paylaşılan ve büyük beğeni toplayan videoda empati yoluyla öğrencilere bu günün önemi hissettirilmeye çalışılırken, herkesin engelli adayı olduğunu unutmamamız gerektiği vurgulandı. (DUYGU DİLEK)


HABER VİDEOLARI


 
Son Eklenen Haberler