Traktörlerde koruma demiri zorunluluğu başladı

18 Mayıs 2022, Çarşamba 09:28

     


Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası, Çine İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timi, Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok’a ziyaret etti. Ziyarette, son dönemlerde artan ölümlü ve yaralamalı traktör kazalarının önlenmesine yönelik fikir alışverişinde de bulunuldu.

Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Sert ile Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Şahin, Trafik Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. Memiş Arı ile Uzm. J.V. Kad. Çvş. Savaş Vuruşkan ve Çine Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok, bir araya geldi.

Son dönemlerde artan traktör kazaları sonucu meydana gelen can kayıplarının önlenmesi için alınan trafik güvenliği eylem planını açıklayan Trafik Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. Memiş Arı, “İçişleri Bakanlığınca trafik kazalarını azaltmak ve meydana gelen kazalarda can ve mal kaybını minimum seviyeye indirmek için 2021-2023 karayolu trafik güvenliği eylem planı ve 2021-2030 Karayolu trafik güvenliği strateji belgesi kapsamında, tarım kesiminde traktörle oluşabilecek kaza ve ölümlerin önüne geçmek amacıyla traktörlerinizde devrilmeye karşı, koruma demiri (rops), dönerli ikaz lambası ve reflektör gibi donanım eksikliklerinizin bulunmaması gerekmektedir” dedi.

Bunun üzerine, Başkan Osman Eşiyok ve Başkan Ahmet Sert, bu zorunluluk hakkında üyelerine kısa sürede bilgilendirme yapacaklarını ifade etti.  
Son Eklenen Haberler