Aydın'da anıları tazeleyen açılış

20 Mayıs 2022, Cuma 21:53

     


Yenilenerek tekrar hizmete başlayan Gar Restoran'ın açılış töreninde konuşan AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı ile Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yarım asırlık anılarını tazeledi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Aydın Gar Restoran, yenilenen konsepti ve menüsü ile tekrar Aydınlıların hizmetine açıldı. Açılış törenine, AK Parti Aydın Milletvekilleri Rıza Posacı ile Metin Yavuz, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman ile Belediye Meclis Üyesi Semra Yücel ve parti üyeleri, Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkan Vekili Uğur Ambarlı ve davetliler katıldı.

“BURASI TARİHİ BİR YER”

Açılış töreninde konuşan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Biz bu restorandı açan İrfan’a çok teşekkür ediyoruz. Evlatlarına çok teşekkür ediyoruz. Burası tarihi bir yer. Burada birçok arkadaşımızın düğünü, nişanı oldu. Onun yanında, siyaset açısından da çok önemli bir mekandır burası. Rahmetli Cevat Aldemir abinin bir masası vardı burada, hiç kalkmazdı. Onu da anmış olduk. Buradaki anılarımızın yeni restoranda da canlanması umuduyla hayırlı olmasını diliyorum. Burayı yeniden restore eden ve açan İrfan kardeşimize ve çocuklarına, ailelerine bol kazançlar getirmesini ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“BÜYÜKLERİMİZİN AYAK İZLERİNİN OLDUĞU BİR MEKAN”

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı da, “İrfan, buraya yoğun bir emek sarf etti. Düzenli bir mekan. Efeler Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay’ın da ifade ettiği üzere Aydın’ın tarih kokan bir mekanı. Büyüklerimizin ayak izlerinin olduğu bir mekan. Her oturuşumda ben de duygulanırım. Babamla, amcalarımla oturduğumu bilirim. Hısım ve akrabalara cemiyetlerimiz, yaptığımız toplantılar bir film şeridi gibi gözümün önünden geçer. O bakımdan buranın ayrı bir önemi var. Aydın’da birçok mekan vardır. Fakat tarihi değeri olan mekan bir tanedir. O da Gar Restoran’dır. Birçok Aydın eşrafının burada oturduğunu biliyorum. Çocukluğumdan beri gidip geldiğim bir mekan. Kendisini tebrik ediyorum. Allah hayırlı ve uğurlu etsin, bol kazançlar versin” diye konuştu.

Gar Restoran'ın yeni konseptiyle ilgili bilgi veren İrfan Cayhanoğlu, “Yeni nesil bir değişim oldu. Gençlere hitap edeceğiz. Öğlen lokantası, öğlen servisi ile Aydın’a hizmet edeceğiz. Bu iş yerimiz aslında 55 yıldır var olan bir iş yeridir. Eski o insanların gelebileceği yeri, şimdi yeni neslin de gelebileceği bir yere dönüştürdük. Aydın’ımıza Gar Restoran çok hizmet etmiştir. Buna tekrar devam edecektir. Aydınlılarımız Gar Tesisleri’ni çok iyi bilirler. Bu restoran bölümünde de iyi bir şekilde hizmet etmeyi planlıyoruz. Yeni şef, yeni elemanlar ile beraber menümüz de değişti. Gerek ızgara çeşitlerimiz, gerek tandırlarımız, gerekse soğuk mezelerimiz, pidemiz, lahmacunumuz menümüzde öne çıkan ürünlerimiz. Öğlen saatlerinden, gece 1’e kadar hizmet etmeye çalışacağız. Özel günlerde de 250-300 kişilik hizmetlerimiz olacak” dedi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Davetliler, yeni konsepti ile hizmete açılan restoranı gezdi ve misafirlere çeşitli ikramlarda bulunuldu. (ORKİDE ÜLKER) 
Son Eklenen Haberler