Utku Güngör

Transfer fısıltıları

18 Temmuz 2014, Cuma

     

Yeni sezonun başlamasına yaklaşık bir ay var. Takımlar kadrolarını güçlendirmek için transfer girişimlerinde bulunuyorlar. Gazeteler her gün bir ismi bir takımla flört ettiriyor, asılsız haberlerle tirajını artırmaya çalışıyorlar. Hatırlarsanız bir dönem “Ronaldinho Fener’de” haberi her transfer döneminde karşımıza çıkmıştı neyse ki Ronaldinho Atletico Minerio ile sözleşme imzalayınca biz de bu ıstıraptan kurtulmuştuk.

Günümüzde bilgi ye çok hızlı ulaşmaktayız. Twitter ‘da herkes yalan yanlış bilgiler paylaşıyor. Gerçeklik payı olan bilgiler var ama bilgi kirliliğini de inkâr edemeyiz. Bazı menajer ve futbolcuların kendi Twitter hesabından transfer hakkında konuşmalarını doğru bulmuyorum, gerekli bilgilendirmeyi zaten kulüp kamuoyuyla paylaşıyor.

Galatasaray’ın son zamanlarda Hugo Almeida ile ilgilendiğini menajerinin yaptığı açıklamalardan bilmekteyiz. Hugo Almeida’nın bonservisinin elinde olması galiba Galatasaray yönetiminin iştahını kabartıyor bu transferin gerçekleşmesini yönetim mi istiyor? Yoksa Prandelli mi? onu ilerleyen günlerde göreceğiz. Avrupa’da o kadar futbolcu varken Hugo Almeida ile görüşmesini (eğer görüşmüşse) anlam veremiyorum. Avrupa’da üst sıraları hedefleyen bir takımın daha iyi bir golcü ile anılmasını beklerdim.

DEMBA BA BEŞİKTAŞ'TA

Beşiktaş Chelsea’den Demba Ba’yı transfer etti. Demba Ba’yı Newcastle’dan çok iyi tanırım. Yetenekli, hızlı, teknik kapasitesi yüksek bir oyuncudur. Kartal bu Demba Ba ile geçen sezon yaşadığı gol sıkıntısını çözer. Bunun yanında Beşiktaş’ta ilginç olaylar da oluyor. Futbol direktörü Önder Özen görevinden istifa etti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Önder Özen bir gazetecinin: “Yalçın Ayhan transferi yüzünden mi istifa ettiniz? sorusuna ‘Hayır’ dese de bu cevap bizi pek tatmin etmedi. Bu nasıl planlamadır ki Yalçın Ayhan’ı kadrona katıp İngiltere kampına dahil ediyorsun iki gün sonra bu transferden vazgeçip futbolcuyu kamptan çıkartıyorsun. Bu komik durumun Türkiye’den başka örneği yoktur herhalde. Olması gereken teknik direktörlerin transfer listesini yönetime vermesidir galiba biz de tam tersi oluyor.