Utku Güngör

Talihsiz Kura

14 Ağustos 2014, Perşembe

     

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi ön elemesinde İngiliz devi ile eşleşti. Beşiktaş’ı gerek hazırlık maçlarında gerek Feyenoord maçında izledim. Teknik Direktör Bilic, kamp dönemini çok iyi değerlendirip, takımını iyi çalıştırmış. İyi bir Premier Ligi takipçisi olarak söyleyebilirim ki Arsenal bu sene geçen seneye nazaran çok daha güçlü. Premier Lig, ligimizden 15 gün önce başlayacak. Tabi bu da Arsenal takımı için bir avantaj olacaktır. Beşiktaş, muhtemel rakipleri arasında en güçlüsünü seçti. Tabi futbol sürprizlere her zaman açıktır ama Arsenal’i birkaç adım önde görüyorum. İnşallah, Beşiktaş beni yanıltır.

Yıldırım’ın Hükümranlığı

“Türkiye’de hiçbir başarı cezasız kalmıyor” Devrim Arabaları adlı filmde geçen bu repliği her zaman doğru bulmuşumdur. Son yaşanan olaylar bu cümleyi destekler nitelikte. Geçmişe gidelim Parreira, Zico, Mustafa Denizli, Aykut Kocaman ve son olarak da Ersun Yanal takımlarını şampiyon yaptılar, ama kaçınılmaz son gerçekleşti. Ne yaşandı ne olup bitti bilemiyoruz ama gerçek şu ki Fenerbahçe’yi şampiyon yapanın kalemi kırılıyor. En son yaşanan olaylar, Aziz Yıldırım’ın zehir zemberek açıklamaları Ersun Yanal’ı istifaya zorladı. Bir başkanın böyle açıklamalar yapması ne kadar doğru o da tartışılır.

Umut Verici Oyun

Türkiye’de bazı şeyleri tahmin etmek gerçekten zor. Geçen sene Galatasaray'ın başına gelenler bu sene Fenerbahçe’nin başına gelmiştir. Fenerbahçe’yi bu sene Galatasaray’dan bir adım önde görüyordum ama yaşanan bu son gelişmeler ve Galatasaray’ın umut veren oyunu şartları eşitledi. Gerçek şu ki bu sene şampiyonluk yarışında 2 takımdan fazla takım olacaktır. Bekleyip göreceğiz. Mutlu hafta sonları!!