Kamil KAZANKAYA

Mayın tarlası dediler...

25 Aralık 2016, Pazar

     

Bildiğimiz gibi geçtiğimiz gün Ziraat Türkiye Kupası 3. Hafta maçında Süper Lig'de şampiyonluk yaşamış, namıdeğer Timsahlar'ı yani Bursaspor'u ağırladık. Sayısız gol pozisyonlarına girdik. Ancak maçtan 1-0 galip ayrılabildik. Ayrılabildik diyorum çünkü onca kaçan gol pozisyonumuza karşılık, rakibimiz eksik olmasına rağmen kalemizde yüzden 90, yüzde 100 diyebileceğimiz tehlikeler de yaşadık. 'Sonuç itibari ile sahadan galip ayrıldık' diyerek asıl konuya geçiyorum...

Galibiyetin ardından hem sosyal medyada hem de Bursa basınına baktığımda Adnan Menderes Stadı'nın zemini eleştiriliyordu. Eleştirmek tabii yanında zayıf kalır, adeta yerden yere vuruyorlardı Menderes Stadı'nın zeminini... Tabii bence de haklı olarak... Rakip sahada 10 kişi kaldıktan sonra bir de üzerine sakatlık yaşayan bir futbolcu sonrasında oyuncu değişikliğini bitiren Bursaspor'un hocası, sevgili Hamza Hamzaoğlu çaresizce sahaya baktı... Oyuncularına baktı. 'Devam' dedi.

E haliyle bizimkiler Allah ne verdiyse geldiler, neredeyse tek kale top oynadık ancak zaman zaman 9 kişi kalan o Bursaspor takımı tribünlerdeki herkesi o durumuyla korkutmaya yetti.

Çok sevdiğim bir ağabeyim sürekli Bursa basınından köşe yazarlarının köşelerini paylaşıyor ve onlara katıldığını söylüyordu. Baktım, inceledim. Okudum. Mayın tarlası demişler, Tarlada hezimet demişler..

Peki biz bugüne kadar neredeydik? Bugüne kadar bu zemininin bu şekilde olmasına kim nasıl müsaade etti? Aydın spor kamuoyunun vicdanı el verdi mi bu şekilde futbol oynanmasına? TFF veya devlet büyüklerimiz? 15 bin kapasiteli stadın zemini böyle mi olmalı? Ya da 2. Lig'de yeterli öyle mi? Geçen sezon da aynı durumlar gündeme gelmişti. Çaykur Rizespor'un hocası Hikmet Karaman yerden yere vurmuştu zemini. Aydın'a yakışı kaldı mı şimdi? Bursaspor'u yendik eyvallah. Zemine alışkınız eyvallah değil! Neden? Reşo Akın da sakatlandı. Bizim topçumuz. Sadece Bursaspor'dan iki oyuncu sakatlandı diye yazmadım bunları. Devre arası bu işin bitmesi gerekir aslında. Bu zeminin hemen değişmesi lazım. Ama yetkililer 'Yetişmez' diyor. 'Sezon sonuna kadar idare edin, sezon sonu bu iş tamam' diyorlar. Şimdi sezon sonuna kadar bekleyecek miyiz? Mecbur... 15 günlük aranın zemin için hiç de uygun olmadığını söylüyor yetkililer. Aslında bakarsak uygun değil. Sezon sonuna kadar zeminin yenilenmesini mecbur bekleyeceğiz. İnşaallah sezon sonuna kadar kendi zeminimizde kendi oyuncularımızın sakatlıklarını görmeyiz.

GÖKSEL HOCA'YA TEŞEKKÜR

Aydınspor 1923 Teknik Direktörü Göksel Özdemir, Bursaspor maçı ile ilgili değerlendirmelerinin sonunda galibiyeti tüm Aydınspor 1923 camiasına armağan ettiğini söylemişti. Aydın'a Aydınlılara çok teşekkür etmiş, futbolcuları ile gurur duyduğunu söylemişti. Bende şahsım adına Göksel hocamıza teşekkür ediyorum. Birlik beraberliği sağlayan, saha kenarında bağıran, futbolcularını her hatasında uyaran teknik hocamıza teşekkür ediyorum... Saygılar.



Yazarın Tüm Yazıları
Mayın tarlası dediler...