Gökhan DOĞAN

Efe karalar bağladı

20 Nisan 2015, Pazartesi

     

Play-Off yolunda aldığı kötü sonuçlarla istemediğimiz bir grafik çizen Aydınspor 1923, 2. Lig Beyaz Grup’un güçlü ekiplerinden Centone Karagümrükspor ile Adnan Menderes Stadında karşılaştı. Her iki takımın da galibiyet parolası ile maça başlaması, oyunun tempolu ve kora kor mücadele içinde geçmesine sebep oldu. Sıcaklığın 30 dereceyi geçtiği Adnan Menderes Stadında istekli ve arzulu oynayan Aydınspor 1923, karşısında ayağa pas yapıp, kontra atağa süratli oyuncularıyla çıkan, defansta çok adamla kapanan dişli bir Karagümrük buldu. Sahanın her yerinde basan, mücadele eden, defans arkasına uzun paslarla pozisyon arayan Zeybekler, maalesef kazandıkları avantaj topları basit bir şekilde rakibe hediye edince görüntü ve sonuç negatif oldu.

İlk yarıda yakalanan pozisyonların gole dönüşmemesi ve hakem Bilal Emektar’ın ikinci ofsayttan golü saymaması gerçekten futbol anlamında fiyaskoydu. Orta saha mücadelesi olarak geçen maçta ilk yarı biterken ve Aydınspor 1923’ün tam yüklendiği sırada golü yemesi, Zeybeklerin soyunma odasına boynu bükük girmesine neden oldu.

Uzun toplarla Murat Uçar ve Ozan Sol beslense de, hava toplarında Mertan Caner 3 defans oyuncusuyla tabiri caizse boğuşmak zorunda kaldı. Tabi ne fayda… Murat Hocamızın kulübede olmaması müdahale anlamında zor anlar yaşatsa da futbolcuların verdiği emekler inkar edilemez. Sonuç olarak Play-Off yolunda kaza kurşunu ile ölen Zeybekler kalan maçlarına artık kendi misyonu ve statüsü anlamında en iyi yerde bitirmek için çaba sarf edecek. Eldeki cevizler ne kadar kaliteli olursa olsun, maalesef fıstıklı baklava olmuyor.

Herkese iyi haftalar ve güzel günler diliyorum.