AK Parti kongre heyecanı yaşadı

18 Ocak 2021, Pazartesi 17:21

     


AK Parti Aydın 7. Olağan İl Kongresi, Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Partinin önemli isimlerinin ve çok sayıda partilinin katıldığı kongrede, Ömer Özmen yeniden İl Başkanı seçildi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

AK Parti Aydın 7. Olağan İl Kongresi'ne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş, Rıza Posacı, Bekir Kuvvet Erim ve Metin Yavuz, Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, MHP İl Başkanı Haluk Alıcık, Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Danacı ve bazı siyasi parti temsilcileri de katıldı.

AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, “Sorumluluğumuzun bilincindeyiz, yükümüzün farkındayız. Bugüne kadar birlikte çok çalıştık, bugünden sonra hep birlikte daha çok çalışacağız. Büyük ve güçlü Türkiye hedefimize birlikte emin adımlarla yürürken lider ülke Türkiye hedeflerimizi gerçekleştirmek için hep birlikte olacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi her günümüzü yarın seçim var gibi değerlendireceğiz. 2021 yılı, 2020 yılında başlayan salgın nedeniyle uzak kaldığımız, temas edemediğimiz seçmenimizle hasretimizi gidereceğimiz bir yıl olacak. Bugünden itibaren 118 bin üyemizle birlikte aynı hedefe baktığımız birlikte beraberliğimizi pekiştirdiğimiz daha güçlü olacağımız günlerin besmelesini çekiyoruz. Hem 2023 yılında hem de 2024 yılında Aydın’da partimizi zirveye taşıyacağız. Partimizin kuruluşundan bugüne bu emaneti taşımak konusunda gayret ediyoruz. Üyesinden milletvekiline, bakanından sağlık müşadiline, gencinden yaşlısına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz. Kutlu bir davanın mensuplarıyız. İnandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz” dedi.

“MAALESEF AYDIN HİZMETLERDEN NASİBİNİ ALAMADI”

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, “Büyükşehirlere büyük bir yetki verildi. Ama maalesef Aydın hizmetlerden nasibini alamadı. Tarım kenti olan Aydın’da bir fuar alanımız bile yok. Fuar yapacak yerimiz bile yok. Yatırımlar efektif değil. Halkın tamamına hitap edecek sosyal donatılar oluşmamış. Kemer’deki Atatürk Spor Kompleksi kaç kişiye hizmet ediyor? Kaç kişi gitti, yerini bilen yok. Paralar çar çur olup gidiyor. Dibimizde Denizli’ye baktığımızda imreniyoruz. Çevre konusunda, jeotermal konusunda bizim kadar hassas olan yoktur. Aydın Büyükşehir Belediyesi arıtma bile yapmıyor. Aydın’ın merkezi arıtması 1999 yılında Hüseyin Aksu tarafından yaptırılmış. Arıtma da alt yapı daha önce yapılanlarla duruyor. Aydın konusunda ne yapılacaksa biz tüm milletvekilleri olarak hazırız” dedi.

“BUGÜN BU BAYRAMI YAŞIYORUZ”

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, “Pandemiden sonra oluşacak yeni dünya düzenine Türkiye hazır. 2023 yılında AK Parti şahlanacak, 2024’te de bu şahlanmayı göreceğiz. Bizim partimizin kongreleri bir bayram günü gibidir. Bugün bu bayramı yaşıyoruz. Yola devam edecek olan Ömer Özmen’e ve yönetimine başarılar diliyorum” diye konuştu.

“TÜRK SİYASİ TARİHİNDE BUNUN ÖRNEĞİ YOK”

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, “Kongreler yenilenmeye vesile oluyor. Bu bir bayrak yarışı. Bu bayrak yarışında sen ben değil biz olursak var oluruz. Cumhurbaşkanımız, ‘Bir olacağız, diri olacağız’ diyor. Bunun içindir ki 18 yıllık iktidarımızda milletimizin desteğiyle her seçimde sandıktan birinci parti olarak çıktık. Birlikte elde ettiğimiz başarıyı hep birlikte sürdüreceğiz. Elde ettiğimiz başarılarla ilimizi ve ülkemizi daha güzel yarınlara da taşıyacağız. 2021 yılının bütçesini geçen yılın son ayında kabul ettik. Bu bütçemiz 19. bütçemiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin de 3. bütçesi. Türk siyasi tarihinde bunun örneği yok. Bu büyük bir başarıdır. Bu başarının mimarı adam gibi adam, yiğit adam, güzel adam Recep Tayyip Erdoğan. Cumhurbaşkanımızın gücünü arttırmak için hep birlikte var gücümüzle gece gündüz demeden 2023’e giderken beraber çalışacağız. Cumhurbaşkanımızla başlayan hikayemiz hainlere düşmanlara rağmen büyüdü, yeşerdi, kök saldı. Bu hikayeye sahip çıkmak da boynumuzun borcu” dedi. Gençlere seslenen Savaş, “2023’te Aydın’da bir başarı hikayesi yazmaya hazır mıyız?” dedi. Savaş, görevine devam edecek olan Ömer Özmen’e başarılar dileyip tebrik etti.

“KILIÇDAROĞLU’NUN KULLANDIĞI NEFRET DİLİ SİYASETİ KİRLETMEKTEDİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, “Milletin helal oylarıyla seçilmiş bir cumhurbaşkanına böyle hitap etmek demokrasiye aykırıdır. Cümle alemin nasıl CHP Genel Başkanı olduğunu bildiği Kemal Kılıçdaroğlu’nun kullandığı nefret dili siyaseti kirletmektedir. Demokrasi ve milli irade bağımsızlığının hazımsızlığının dozunu her geçen gün arttıran saygısızları şiddetle kınıyoruz. Sözde Genel Başkana tavsiyemiz gittiği bu yanlış yoldan geri dönmesi, demokrasiye, millet iradesine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a azami saygı göstermesidir” dedi.

"GİRDİĞİMİZ HER SEÇİMDEN AÇIK ARA BİRİNCİ ÇIKTIK"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye'nin sosyal yardımlarının 70 milyar liraya ulaştığını bildirdi. Zehra Zümrüt Selçuk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için alınan tedbirler ve Sağlık Bakanlığının başlattığı aşı programıyla 2021 yılının çok daha iyi olacağına inandığını ifade etti. Tarih ve turizm anlamında olduğu gibi demokrasi mücadelesinde de Aydın'ın özel bir yerinin olduğuna dikkati çeken Selçuk, Aydınlılar olarak demokrasi mücadelesinde rahmetli Adnan Menderes ve arkadaşlarını unutamadıklarını belirtti. Bakan Selçuk, Adnan Menderes'e ve Demokrat Parti'ye ne yapıldıysa, aynısının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'ye de defalarca yapılmak istendiğini ve 15 Temmuz'un da bunlardan biri olduğunu dile getirdi.

Selçuk, "Bu topraklarda yaklaşık 1,5 asırdır devam eden darbe geleneği ilk kez Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde püskürtülmüştür. Türkiye, dünyaya demokrasi vermiş, 15 Temmuz 2016 tarihi itibariyle siyasette yeni bir dönem başlamıştır. AK Parti, her türlü vesayet odaklarına, darbe heveslilerine, diktatörlük özlemiyle, kendi karanlık geçmişinin, tek parti dönemlerinin hayalini kuran zihniyetlere karşı dik duruşun adresi oldu. AK Parti'miz, 2002'den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne kadar girdiği her seçimden açık ara birinci çıktı." dedi.

"AK PARTİ MİLLETİN KENDİSİDİR"

AK Parti'nin bir siyasi partiden çok daha fazlasını ifade ettiğini vurgulayan Selçuk, partisinin, Türkiye'nin değişimine, dönüşümüne ve gelişimine hem öncülük etmiş hem de bu dönüşüm sürecini devam ettiren bir hareket olduğunu söyledi. Bakan Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti milletin ta kendisidir aslında. Türkiye'de bugüne kadar her ilde, her ilçede ve mahallede teşkilatlanabilmiş ikinci bir siyasi hareket yoktur. Kadın ve gençlik kollarımızla, toplumun her kesimine ulaşmak için çalışan büyük bir hareketiz. Dolayısıyla AK Parti, aynı zamanda 11 milyon üyesiyle Türkiye'nin en büyük sivil toplum hareketi ve milli iradenin tezahürüdür. Sadece Türkiye'de değil, Afrika'dan Orta Asya'ya kadar bizim gönül coğrafyamızın her köşesinde milyonlarca kişinin duasını aldı. Bugün Kudüs'te, Gazze'de, Bakü'de, Üsküp'te, Münih'teki bir Türk marketinin duvarında, Lahor'da Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleri, Türk bayrakları asılıyor, Türkiye'nin başarısı, iyiliği için dualar ediliyor. Dolayısıyla biz sadece Türkiye için değil aynı zamanda dünyadaki bütün mazlumlar için de çalışıyoruz. 'İşimiz hizmet, gücümüz millet' diyoruz."

"TÜRKİYE BÜYÜYOR VE GELİŞİYOR"

AK Parti'nin 19 yılda insan odaklı politikalarla Türkiye'yi bugünkü seviyesine taşıdığını vurgulayan Selçuk, hem yatırımlarla hem de büyüme seviyeleriyle Türkiye'nin artık bugün başka bir yerde bulunduğuna dikkati çekti.

Aynı zamanda sosyal hizmetlerde de devrim niteliğinde bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini anımsatan Selçuk, bugün yarım milyonu aşkın yaşlı ve engelli vatandaşa evde bakım desteği verildiğini, 130 bin çocuğa sosyal ve ekonomik destek programı sağlandığını aktardı.

Türkiye'nin büyüdüğünü ve geliştiğini belirten Selçuk, "18 yıl önce 1,5 milyardan aldığımız sosyal yardım bugün 70 milyar liraya ulaşmış durumda. Birçok ülkenin toplam bütçesinden daha fazla, son 19 yılda 400 milyar lirayı aşkın bir sosyal yardım ulaştırmış durumdayız. Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında da salgın boyunca 45 milyar lirayı aşkın desteği vatandaşımıza ulaştırdık. Salgına rağmen sadece son 1 yılda gerçekleştirdiğimiz icraatlar bile geldiğimiz noktayı özetlemeye değer." diye konuştu.

AYDIN'A "ALO 144 SOSYAL YARDIM HATTI" MÜJDESİ

Tüm ülkede olduğu gibi Aydın'da da önemli hizmetlere imza attıklarını dile getiren Selçuk, şöyle devam etti:

"Bugüne kadar hükümetlerimizin Aydın'a yaptığı toplam yatırım miktarı 25 milyar lirayı aştı. Sadece Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın yaptığı yatırım ve vatandaşlarımıza aktardığı destek tutarı 3,7 milyar liraya yakın. Son 18 yılda Aydın'a aktardığımız sosyal yardım kaynağı 3 milyar lirayı aştı. Aydın'da, çalışma hayatına katılımı ve istihdamı artırmak için de çalışmalar yürütüyoruz. Buradan Aydınlı kardeşlerime yeni bir hizmetimizin müjdesini de vermek istiyorum. Önümüzdeki günlerde inşallah Aydın'a ALO 144 Sosyal Yardım Hattı için bir lokasyon açacağız. Çağrı merkezimizde Aydınlı gençlerimize yeni istihdam imkanı sunacağız inşallah."

AK Parti döneminde kadınlara verilen öneme işaret eden Selçuk, artık kadınların ayrımcılığa uğramadan eğitimden çalışma hayatına, spordan sanata, bürokrasinden siyasete kadar her alanda bulunduklarını vurguladı.

Bugün birilerinin, 28 Şubat'ın karanlık zihniyetini yeniden uyandırma çabası içinde olduklarına dikkati çeken Selçuk, şunları kaydetti:

"Milletimizin inancıyla, kadınlarınızın örtüsüyle uğraşma derdinde ama buradan gür bir sesle tekrar söylüyoruz ki o günler çok geride kaldı. Biz, kadınlarımız hayatın her alanında daha çok var olsunlar diye uğraştıkça birileri kadınlarımızı susturmaya çalışıyor, son günlerde bir parti yetkililerinin kendi partilerinin içinde yaşanan taciz ve tecavüz vakalarına karşı suskunluğunu ve gündem değiştirme çabalarını ibretle izliyoruz. Böyle bir ahlaksızlığa göz yummak siyaseten tükenmişliğin resmidir. Sözüm ona kadın hakları savunuculuğu yapanlar da şiddet, taciz, tecavüz kendi içlerinde gerçekleştiğinde üç maymunu oynuyorlar. Kadınlar arasında ayrım yapıyorlar ama biz bunlara da sessiz kalmayacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kimliğine, kökenine, inancına ya da siyasi kimliğine bakmadan tüm kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz."

"AK PARTİ TÜRKİYE'NİN GELECEĞİDİR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ise AK Parti'yi milletin kurduğunu ve birlikteliğin simgesi olduğunu ifade ederek, aynı duygu ve heyecanla aynı hedef doğrultusunda çok yönlü çalışan büyük bir ailenin ferdi olduklarını anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, partisine 1 yılda 1 milyon üye hedefi koyduğunu vurgulayan Karaaslan, "Bugün 11 milyonu aşan partimizin üye sayısının yarısını kadınlar ve gençler oluşturmaktadır. AK Parti sadece bu ülkenin bugününü değil geçmişten aldığı güçle geçmişten aldığı feyizle aslında Türkiye'nin geleceğini de temsil eden partidir. AK Parti Türkiye'nin geleceğidir, AK Parti geleceğin partisidir." dedi.

Platformların ve insanların zamanla değiştiğini ancak mücadelenin hiç değişmediğini belirten Karaaslan, şu görüşleri dile getirdi:

"Karşımızdaki zihin yapısı karanlık bakış açısı, şu statükocu vesayetçi bakış açısı, maalesef hiç değişmedi. Sözler söylemler bazen değişti ama hakikaten verdiğimiz mücadele çok çok önemle devam etmektedir, ama kulaklarını açıp bizi çok iyi dinlesinler. Cumhurbaşkanımıza karşı durdukları, yalan sözlere, hakaretlere, yalan ve iftira üzerinden yaptıkları siyasete baktığımızda biz bugün CHP başta olmak üzere muhalefetin çizgisinin, muhalefet olmaktan çok bir düşmanlık yapma noktasına gelmiş olduğunu maalesef izliyoruz. Bugün Türkiye'nin askerine, Mehmetçiğine, savcısına, öğretmenine, sanatçısına düşman olan bir bakış açısı siyaset zemininde doğru dürüst siyaset yapabilir mi? Kendini mecbur ve borçlu hissettiği yapılar çok farklı olunca millet iradesine saygı duyabilir mi? Millet iradesine biz saygı duyar, başımızın üstünde taşırız. Çünkü biz şunu biliyoruz. CHP de bunu duysun ve iyi dinlesin. Türkiye'de iktidar ancak seçimle değişir, hiç kimse umutlanmasın, hiç kimse hayal kurmasın."

"AK PARTİ'NİN GERÇEK SAHİPLERİ SİZLERSİNİZ"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, salonda en arkada oturanların, seçimlerde sandıkların başında duranların, ismi toplantılarda hiç anılmayanların, bayrak asan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmini taşıyanların AK Parti'nin gerçek sahipleri olduğunu söyledi.

AK Parti'nin gerçek bir millet, halk hareketi olduğunu kaydeden Çelik, partisinin iktidara gelişinin demokrasinin, milletin iradesinin hakim olmasının, 50 yıl sonra "Yeter, söz milletindir" denilmesinin adı olduğunu ifade etti.

Çelik, Aydın'ın evladı Başbakan Adnan Menderes'i şehit verdiğini hatırlatarak, "'Tahkikat komisyonu kurulmasaydı ihtilal olmazdı' dediler. 'Şu kanunlar çıkmasaydı ihtilal olmazdı' dediler. 'Erken seçime gitse ihtilal olmazdı' diyorlar şimdi. Biz bir başbakanı, bakanları şehit vermiş, büyük demokrasi mücadelesi vermiş bir halkız. Onun için Cumhurbaşkanımıza 'sözde cumhurbaşkanı' diyenlerin ismi tarihte anılmayacak ama Cumhurbaşkanımıza özde cumhurbaşkanı diyenler bu salonda var olacak." diye konuştu.

Türkiye'de demokrasi mücadelesinin bedelinin ağır olduğunu vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

"Demokrasi mücadelesi verenler asla yorulmamalı, dikkat kaybına uğramamalıdır. 2020'ye Kovid'le girdik, 2021'e maalesef vesayet çağrılarıyla giriyoruz. Tekrar başörtüsüne düşmanlık etmekten bahsediyorlar, ihtilal çağrıları yapıyorlar, tekrar tekrar demokrasimizi imha edeceklerini söylüyorlar. Biz beraber olmazsak, kuvvet içinde, dayanışma halinde olmazsak bu kazanımlarımızı, bu büyük mücadeleyi elimizden çalmak için pusuda bekleyenlerin çok olduğundan emin olun. En büyük gücümüz bu salonları her birimizin doldurması, bu salonlarda gösterdiğimiz demokrasi mücadelesi. Bu salonlarda ortaya koyduğumuz dayanışma hiç bir zaman geçilmez, yenilmez. Çünkü millet yenilmez. Türkiye'yi millet yönetecek diyen bir siyasi hareketiz biz. En büyük özelliğimiz; iktidara gelirken vatandaşımızın sözünü dinlediğimiz, vatandaşımıza kulak verdiğimiz gibi iktidara geldiğimizde de vatandaşımızın sözünü dinlemeye, ona kulak vermeye devam ederiz. Meşhur 27 Nisan'da hükümetimize muhtıra verilmeye kalkıldığı zaman ilk defa cumhuriyet tarihinde bir hükümet muhtıra teşebbüsünü geri çevirdi. Cumhurbaşkanımız başbakandı, cevap verdik, ve o muhtıra teşebbüsü bir kağıt parçasına döndü."

"27 MAYIS'TA İHTİLAL YAPARKEN DE 'BİZİ ZORLAMAYIN BU MECLİSİ BİZ AÇIK TUTAMAYIZ' DEMİŞLERDİR"

Ömer Çelik, 27 Nisan tartışmalarını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"İlk defa o muhtırayı verenlerin başı o muhtırayı vermeden 'Biz sözde cumhurbaşkanı istemiyoruz, özde cumhurbaşkanı istiyoruz' dedi. Bu özde cumhurbaşkanı, sözde cumhurbaşkanı meselesinin ilk dillendirilişi 27 Nisan 2007'de, muhtıra verilmeden yapılan basın toplantısıdır. Demek ki bugün bu cümleyi ifade edenler gerçek bir demokratik çizgiyi takip etmiyorlar. 27 Nisan'da verilmeye çalışan muhtıra siyasetini takip ediyorlar. Türkiye'de muhtıra verme geleneği ortadan kalktı ama maalesef muhtıra siyaseti CHP'de yaşamaya devam ediyor. Eğer demokrasiyi biz bu kadar güçlü tutmasaydık bugün ifade ettikleri o demokratik sözlerin hiçbirini ifade etmeyeceklerdi. Aynı vesayeti sürdüreceklerdi. 2002'de ilk milletvekili olduğumda meclise girdik, grup başkanvekillerinden biri kalktı dedi ki 'Bizi çok zorlamayın, bu meclisi biz de açık tutamayız bir müddet sonra'. Bir arkadaşım 'Bu ne demek istiyor?' dedi. Dedim ki bu meşhur bir sözdür, 27 Mayıs'ta ihtilal yaparken de 'Bizi zorlamayın bu Meclisi biz açık tutamayız' demişlerdir. O kadar tehdide, engellemeye, Cumhurbaşkanımıza yönelik bir sürü engelleme teşebbüsüne, AK Parti'mizi kapatma teşebbüsüne, Cumhurbaşkanımıza yönelik bilinen bilinmeyen bir sürü siyasi engellemeye, siyasi suikasta rağmen bugüne nasıl geldik? Bu salonlar sayesinde geldik."

Teşkilatlarının zayıf olması halinde bazı çevrelerin eski vesayeti diriltmek, eski yasakları getirmek, milletin elinden egemenliği çalmak için çalışılacağını kaydeden Çelik, "Eğer onların dediği birisi cumhurbaşkanı seçilirse özde oluyor. Millet seçerse, sizin cumhurbaşkanınız olursa onlara göre sözde oluyor. Bu millet, milletin adamlarını, milletin adamı olan Recep Tayyip Erdoğan'ı asla yalnız bırakmaz. Onun için siz merak etmeyin, bazı haberler duyduğunuzda sakın üzüntüye, umutsuzluğa kapılmayın. Sapasağlam duruyoruz. Hiçbir güç bize geri adım attıramaz, siyasi mücadelemizi satın almaz, bizi engelleyemez, bizi sizden ayıramaz." ifadelerini kullandı.

Aydın'ın demokrasi için bir başbakanı şehit verdiğini anlatan Çelik, o nedenle Aydın'ın demokrasi mücadelesinin çok kıymetli olduğunu vurguladı.Çelik, devraldıkları Türkiye'nin çok daha güçlüsünü bu memleketin çocuklarına devredeceklerini, dedelerinin çektiği sıkıntıları asla torunlarına çektirmeyeceklerini sözlerine ekledi.

Daha sonra il kongrelerinin yapıldığı diğer illerde olduğu gibi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans yöntemiyle salondaki partililere seslendi

"CHP'NİN BAŞINDAKİ ZAT, PARTİSİNDEKİ TACİZ VE TECAVÜZ OLAYLARINA TAM 56 GÜNDÜR SESSİZ"

Erdoğan, geçen 18 yılda Türkiye'nin demokratik ve ekonomik kalkınması yolunda büyük mücadeleler, gayretler ve fedakarlıklar sonunda elde ettikleri kazanımlara göz dikenlerin pervasızlıklarının giderek artığını ifade etti.

Milletin bunların gerçek yüzünü, gerçek niyetini ve geçmişte bu ülkeye verdikleri zararları bildikleri için hiçbirine itibar etmediğini anlatan Erdoğan, "Kendi partilerinin bünyesini örümcek ağı gibi saran taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık, ahlaksızlık işlerinin üzerini örterek güçlerini korumanın peşinde olanları milletimiz çok iyi görüyor. CHP'nin başındaki zat, partisindeki taciz ve tecavüz olaylarına tam 56 gündür sessiz. Niye konuşmuyor, neden bütün bunlarla ilgili herhangi bir işlem yapmıyor? Şahsımıza ve partimize yönelik saldırıların artmasının gerisindeki sebeplerden biri de işte ayyuka çıkan bu kokuşmuşluğu gizleme gayretidir." diye konuştu.

"HER KONUDA SÖYLEYECEK ÇOK SÖZÜMÜZ VAR"

Erdoğan, bu saldırıların önünü millete doğruları anlatarak sahada kesmemeleri halinde sonuçta işin nereye varacağını bilemeyeceklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Unutmayınız mermeri delen su, özellikle o damlaların gücü değil sürekliliğidir. Karşımızdakiler, milletimize sürekli yalan, iftira ve çarpıtmalarla giderken biz parti binalarında oturur, sadece kendi işimize gücümüze bakarsak o mermer delinir. Halbuki bizim milletimizle paylaşacak çok şeyimiz bulunuyor. Sadece temel hizmet alanlarında yaptıklarımızı teker teker anlatmaya kalksak günler, haftalar, aylar yetmez. Bunun yanında dış politikadan terörle mücadeleye ülkemizin uluslararası alandaki hak ve menfaatlerini korumaktan sınırlarımızın güvenliğini sağlamaya kadar her konuda söyleyecek çok sözümüz var."

Ülke ve milletin geleceği için vizyonu, hedefleri ve projeleri olan tek parti olduklarını vurgulayan Erdoğan, diğerlerinin 18 yılın sonunda yaptıkları işleri tartışmanın ötesinde yeni bir şey söylemenin hala çok uzağında olduğunu söyledi.

"BİZ HEP YÜZÜ GELECEĞE DÖNÜK BİR PARTİ OLDUK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gönül seferberliği anlayışıyla millete kendilerini ne kadar yakından anlatır, yalanları ortaya koyar ve gelecek vizyonlarını paylaşırsa ülkeye ve şehirlerine o derece büyük hizmet etmiş olacaklarını anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu süreçte özellikle göstereceğiniz gayret, sarf edeceğiniz emek, yapacağınız fedakarlık için her birinize şimdiden şahsım ve milletim adına çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle kuruluşundan bugüne teşkilatlarımızda görev almış tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Yol arkadaşlarımızdan dar-ı bekaya irtihal edenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Kendini bu büyük ailenin, bu büyük davanın bir ferdi olarak hisseden herkese gönlümüz de kapımız da partimizin tüm kademeleri de sonuna kadar açıktır, açık kalacaktır. Biz hep yüzü geleceğe dönük bir parti olduk, bu şekilde de hareket etmeyi sürdüreceğiz. Bugünkü kongrelerimizde görev alacak olan arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, Rabbimden başarılar temenni ediyorum. Mevla yolumuzu, bahtımızı açık eylesin. Bu duygularla il kongrelerimizin tekrar hayırlı olmasını diliyor, göreve gelecek arkadaşlarımı tebrik ediyorum" dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Kongrede tek listeyle yapılan seçimlerde, Ömer Özmen başkanlığındaki AK Parti Aydın İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Adnan Şen, Akın Aksu, Atakan Aslan, Aytaç Arslan, Bayram Gürtürk, Cengiz Altıntaş, Cenk Ünlü, Cihan Gevrekoğlu, Cihat Akkuş, Cüneyt Bayraktar, Durmuş Acar, Duygu Tosun, Erdoğan Yanık, Erhan Çetin, Erol Arıkan, Esengül Ersoy, Fahrettin Demirtaş, Güller Korkmaz, Hakan Çetin, Hakkı Görken Perinçek, Hasan Engin Vural, Hümeyra Usta, Hüseyin Pekgüzel, Kenan Özcan, Mediha Turgut, Mehmet Ali Apak, Mehmet Arkun, Mehmet Bayar, Mehmet Kıvanç, Mehmet Sabuncu, Mehmet Tosun, Meltem Büger, Murat Gün, Murat Sandıkçılar, Mustafa Acar, Mustafa Erdinç Eşiyok, Mustafa Eşin, Mustafa Üpbül, Muzaffer Gürgen, Nebahat Ayhan, Nihat Aktakka, Nilgün Böcekli, Nuray Kovacı, Serkan Zerman, Türkan Kınalı, Uğur Çetin, Yakup Yenigün ve Yüksel Tikbaş. (ERDAL AYDIN)


HABER VİDEOLARI


 
Son Eklenen Haberler