Çine'de anılar yeniden canlandı

16 Nisan 2018, Pazartesi 16:06

     


Çine Ortaokulu mezunları, Çine Anadolu Lisesi'nde eski günlerini yad ederek, özlem giderdi. Kara tahtalı dönemin mektepli çocukları birbirlerine olan özlemlerini giderirken, okul anılarını tazeledi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ)

Çine Ortaokulları Platformu üyeleri tarafından organize edilen etkinlik ile birlikte Çine Ortaokulu mezunları Çine Anadolu Lisesi'nde buluştu. Çine Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Kaya, mezunları kapıda karşıladı. Çine Ortaokul ve lise mezunları okullarını yıllar sonra ziyaret ediyor olmanın mutluluğu içerisinde eski okul yıllarını yad etti. Derslikleri gezerek, tahta sıralara oturan ve o günlere yeniden yaşayan mezunlar, okul idaresi tarafından hazırlanan tarihi resim sergisine de yoğun ilgi gösterdi. Birbirleriyle hasret gideren mezunlar, ilkini gerçekleştirdikleri buluşmalarını geleneksel hale getirmek istiyor.

 

ANILAR YENİDEN CANLANDI

Çine Ortaokulundan mezun olan ve yıllar sonra arkadaşları ile okulunda buluşmanın sevincini yaşayan Mevlüt Karabulut, "İlk buluşmayı 12 arkadaşımız ile bir mekanda başlattık. Buluşmamızı daha da büyüterek geleneksel hale getirmek istedik. Çine'den uzakta yaşayan arkadaşlarımızın özlemini giderken, eski günlerimiz yad etmek için bir buluşma günü düzenledik. Çok güzel oldu, hatıralarımız canlandı. Birbirimizle kucaklaştık. Anılarımızı tazeledik. Ders çalışmalarımız, okul yıllarımız, iyi, kötü anılarımız yeniden canlandı. Bu buluşmanın manevi değeri maddi bir değer ile ölçülemez. İnşallah bu buluşmalarımızı devam ettireceğiz" dedi. (SEZGİN MADRAN) 
Son Eklenen Haberler