248 şehidin ismi Koçarlı'da yaşatılacak

15 Temmuz 2020, Çarşamba 14:18

     


Koçarlı Belediyesi tarafından, 15 Temmuz hain darbe girişiminde canlarını feda eden 248 şehidin isimlerini yaşatmak için 248 fidan dikildi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Koçarlı Belediyesi öncülüğünde, Adnan Menderes Üniversitesi Koçarlı Meslek Yüksekokulu ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programla 15 Temmuz Şehitleri isimleri ile dikilen fidanlar Koçarlı Kent Ormanı girişinde can buldu.

Hain darbe girişiminin 4. yılında Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın girişimleri, Adnan Menderes Üniversitesi Koçarlı Meslek Yüksekokulu ve Orman İşletme Müdürlüğünün destek verdiği programla 15 Temmuz gecesi şehit düşen 248 vatandaşımızın isimleri dikilen fidanlarla can buldu. Koçarlı Büyükdere Mahallesi Adnan Menderes Kent Ormanı girişinde bulunan alanda gerçekleşen fidan dikimine Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, İl Jandarma Alay Komutanı J. Alb. Mesut İnan, Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Aydın, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti ve MHP ilçe başkanları, meclis üyeleri ve daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

“BU HATIRA ORMANININ İLÇEMİZDE YER ALMASINDAN DA AYRICA GURUR DUYUYORUZ”

Program, şehitler anısına Kuran-ı Kerim okunarak ve dualar eşliğinde başladı. Şehitlerimizin adının yer aldığı fidanlarımız gelecek nesillere bir miras olarak aktarılacağını belirten Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “Koçarlımızda şehitlerimizin adının yaşatılacağı bir hatıra ormanının yer almasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu hatıra ormanının ilçemizde yer almasından da ayrıca gurur duyuyoruz. Allah tüm şehitlerimizden ve gazilerimizden razı olsun. Rabbim bu ülkeye böyle acıları bir daha yaşatmasın" diye konuştu.

“BU ÜLKE İÇİN SEVEREK CANINI FEDA EDEBİLECEK BİR RUHA SAHİBİZ”

Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, programda yaptığı konuşmada, "Koçarlı'ya yakışan çok güzel bir organizasyon gerçekleştirildi. Şehitlerimizin adı dikilen fidanlarla yaşayacak. Şairin de dediği gibi ‘Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır’ evet bu ülke için severek canını feda edebilecek bir ruha sahibiz. Şehitlerimizi saygı ve minnetle yad ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Mekanları cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Program 248 şehit anısına dikilen fidanların ardından çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. (ERDAL AYDIN)


HABER VİDEOLARI


 
Son Eklenen Haberler