“Karnı ağrıyanlar bir fincan kekik suyu içsin”

14 Ekim 2016, Cuma 16:02

     


Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Çine'de inşa edilen itfaiye binası ve Kalabak Köprüsü hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı özlem Çerçioğlu, açılışlardaki konuşmasında, hizmetleri eleştirenlere, “Duyduğuma göre karınları ağrıyormuş. Karnı ağrıyanlara ne tavsiye edilir, ya bir şişe soda içsinler ya da bir fincan kekik suyu içsinler. Şişkinliğe birebir iyi gelir kendilerine tavsiyem bu” diye seslendi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Açılıştan konuşan Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “2014 yılında sizlerden oy isterken ben olmayacağımızı, biz olacağımız söylemiştim. Çine’ye hizmet edilecekse sadece Çine Belediye Başkanı'nın değil Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin de hizmet edeceğini ve uyumlu çalışma içerisinde olunması gerektiğinidile getirmiştik. Bugüne kadar uyumlu bir şekilde çalıştık. Çinemize verdiğimiz hizmet doğrultusunda havuzlu sosyal tesisimiz, zeytinyağı fabrikamız, köprülerimiz, itfaiye binamız, bir tane düğün salonumuz var ama yetmiyor. Büyükşehir Belediyesi'nden bir tane düğün salonu istedik. Bu ay içinde temeli atılacak. Biz, hep beraber sizler için çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. İyi ki varsın Topuklu Efe” dedi.

"ÇİNE’YE GELİR, TEMEL ATAR, AÇILIŞ YAPARIZ"

Yine yatırım ve yine hizmet için Çine’de olduklarını söyleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Biz hizmetlerimizle, eserlerimizle sizlerin her zaman emrinde olduk, olmaya devam edeceğiz. Yatırımlara söz vermiştik, tek tek yapıyoruz. Temelini birlikte attık, birlikte açıyoruz. Tabi ki ben bunları tek başıma yapmadım. Salih Başkan'ın destekleri ile gerçekleştirdik. Sizler çok şanslısınız, böyle dürüst, çalışkan, düzgün bir başkana sahip olduğunuz için, Salih Başkan'ı seçtiğiniz için tekrar size teşekkür ediyorum. Helal olsun! Çine ne yaparsa doğrusunu yapar. Salih Başkan'a bizlere vermiş olduğu özgüvenden dolayı, destekten dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Çine’de gelmiş geçmiş Salih Başkan'ım ve benim kadar çok çalışan hizmet eden, hizmet binaları yapan oldu mu? Olmadı ama bunlar yetmez, çok büyük hizmetler yapacağız. Biz Çine’de transit geçiş yapanlardan, boş laf yapanlardan değiliz. Biz Çine’ye gelir, temel atarız, açılış yaparız. Öyle transit geçip iki tokalaşıp gitmeyiz. Boş vaatlerde bulunmayız. Bugün de Çine’mize yeni eserler kazandırmanın mutluluğu içindeyim. Siz bugüne kadar yapılan yatırımları iyi biliyorsunuz ama bilmeyenler vardır, unutmuş olanlar vardır, duymak istemeseler de ben onlara tekrar tekrar hatırlatacağım” diye konuştu.

2017’DE ÇİNE’DE YAPILACAK YATIRIMLARINI ANLATTI

Çine’ye bugüne kadar yaptıklarını hizmetleri anlatan Başkan Çerçioğlu, “101 kilometre yol yaptık, maliyeti yaklaşık 11 milyon TL’dir. Buradan bazılarını saymak istiyorum. Söğütçük, Kabalar, Akçaova, Sağlık, Soğukoluk, Çöğürlük, Dutluoluk, Kasar, Dereli, Tepeköy, Kızılgüney, Bereket, Bölüntü, Bağlarbaşı ve Mutaflar. Bu yetmez elbette. Bu sene sonuna kadar 101 kilometreye 20 kilometre daha ekleyeceğiz. Önümüzdeki 2017 yılında 2016 yılında bugüne kadar yaptığımızın iki katı yol yapmaya şimdiden söz veriyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Yani şunu diyorum, seçim süresi sonuna geldiğinde inşallah Allah’ın izniyle sizin desteklerinizle Çine’de yolu yapılmamış, asfaltı dökülmemiş yer kalmayacak. Sizlerin uzun yıllar beklediği spor tesisini, yüzme havuzunu hep birlikte açtık. Güzel Çine’mize yakışan yeni bir terminal binamızı inşaatı devam etmektedir. İnşallah ocak ayında sizlerin hizmetine sunacağız” dedi.

ÇERÇİOĞLU MÜJDE VERDİ

Çinelilere müjde veren Özlem Çerçioğlu, “Anımsıyorsanız yerel seçimlerde hem açık hem kapalı olmak üzere iki düğün salonu istemiştiniz. Bunun ihalesini yaptık, sözleşmesini imzaladık. Haziran ayında açılışını gerçekleştireceğiz. Maliyeti 4 milyon 200 bin TL’dir. ASKİ olarak bugüne kadar Çine’de 45 bin 400 metre içme suyu hattı, 17 bin 200 metre kanalizasyon hattı, 6 bin 836 metre yağmur suyu hattı, toplamda 30 milyonluk yatırımı ASKİ olarak gerçekleştirdik. Seferler Mahallesi içme suyu arıtma tesisi projesini hazırladık. Camızağılı, Çaltı, Kuruköy ve Cumalı mahallelerimizin paket arıtma tesislerinin de planlaması yapıldı. Çine atık su arıtma tesisimizin tüm bakımları tadilatları yapıldı. Sorunsuz bir şekilde hizmetinizdedir. Uyumak yok, çalışmaya devam edeceğiz Çine için” diye konuştu.

AK PARTİLİ VEKİL ABDURRAHMAN ÖZ’E KAZIKLI GÖNDERME

Çerçioğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “Bugün İtfaiye binası ve Kalabak Köprüsü açılışını gerçekleştireceğiz. Bu köprü fore kazıklarla desteklenmiştir. Hepimize hayırlı olsun. İki yatırımımızın maliyeti 1 milyon lira oldu. Gelirken köprüden geçtim Fen İşleri Başkanım bana bir kere daha fore kazıklarla yapıldığını anlattı. Fore kazık deyince benim aklıma kısa bir süre önce açtığımız köprülü kavşak aklıma geldi. Bir muhterem der ki neymiş efendim 'kazıklar uzunmuş, kazıklar kısaymış.' Kardeşim senin bu kazıklarla derdin ne, bu kazıklar seni niye gerdi. Herhalde hizmetlerimizi içlerine sindiremiyorlar. Duyduğuma göre karınları ağrıyormuş. Karnı ağrıyanlara ne tavsiye edilir, ya bir şişe soda içsinler ya da bir fincan kekik suyu içsinler. Şişkinliğe birebir iyi gelir kendilerine tavsiyem bu. Biz bir şey istemiyoruz, bizim yatırımlarımıza engel olmasınlar yeter. Diyorum ki her yaptığımız hizmet binasının bir yerine nazar boncuğu asalım. Allah kem gözlerden saklasın diye yapacağız bunu.

“BUNLAR BOŞ BOŞ KONUŞUYORLAR”

Neymiş efendim, yaptığımız hizmetler güzel değilmiş. Kardeşim gel sen de yap ya da beğenmiyorsan çık karşıma çık Topuklu Efe'nin karşısına. Bu kadar basit. Ben buradayım, yaptıklarım hizmetler ortada. Yaptıklarım, yapacaklarımın garantisidir. Öyle dışarıdan gazel okumak kolay, bizim sırtımızda yumurta küfesi mi var. Bunlar boş boş konuşuyorlar. Siz ne yaptınız Aydın için? Aydın için 17 ilçemiz için kim taş üzerinde taş koyarsa onun yanındayım.

“BİR SÜLEYMAN ÖLÜR, ANALAR BİN SÜLEYMAN DOĞURUR”

Değerli Çineliler, ülkemiz çok zor bir süreçten geçmektedir. Şehitlerimize Allah’tan bir kere daha rahmet diliyorum. Mutaflar’ın ciğeri yandı, benim kardeşimin, bir ananın ciğeri yandı. Bizim ciğerimizi yaktılar. Civan gibi evladımızı şehit ettiler. Biz de Süleyman Güneri’ler ölmez. Bir Süleyman ölür, analar bin Süleyman doğurur. Buradan bir kere daha terörü lanetliyorum. Tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Acılı ailesine baş sağlığı dileklerimi iletiyorum” dedi.

Çine'deki açılışlara, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırım Kaya, CHP Aydın Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. (SEZGİN MADRAN)

BİR RÜYAYI YAŞAMAK İÇİN İZLEYİN 
Son Eklenen Haberler
Son Eklenen İlanlar
DÜZELTME İLANI ARAÇ KİRALAMA BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN AİLE VE ...
AŞÇI FERUDUN USTA
SATILIK DAİRELER
T.C. DİDİM(YENİHİSAR) İCRA DAİRESİ 2016/1486 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA ...
BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDE ÇALIŞAN ARAÇLAR, ENDÜSTRİYEL MAKİNELER VE HİZMET ...
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN ...
İHALE İPTAL İLANI
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE VE ...
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE VE ...
ÇAĞRI
DİDİM AKBÜK HUZUREVİ MÜDÜRLÜĞÜ
KİT VE KİT KARŞILIĞI CİHAZ SATIN ALINACAKTIR AYDIN KAMU HASTANE BİRLİĞİ SAĞLIK ...
TIBBİ CİHAZ SATIN ALINACAKTIR AYDIN KAMU HASTANE BİRLİĞİ SAĞLIK BAKANLIĞI ...
ELEMANLAR ALINACAKTIR
İTHAL (FINDIK) KÖMÜR MAL ALIMI İŞİ BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN ...
AYDIN İLİ ÇİNE İLÇESİ KIRKIŞIK MAH GÖLETTEN SULAMA TESİSİ, DİDİM İLÇESİ BALAT ...
AYBEL İNŞAAT ORGANİZSYON SPOR HİZMETLERİ TEMİZLİK GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ...
AYDIN İLİ NAZİLLİ İLÇESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE 1788 ADA 111 PARSELDE VAKIFLAR ...
AYDIN İLİ NAZİLLİ İLÇESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE 1788 ADA 111 PARSELDE VAKIFLAR ...
ACİL TIP AD İKLİMLENDİRME SİSTEMİ ALIMI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ...
DÜZELTME İLANI T.C. DİDİM KAYMAKAMLIĞI İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
İ L A N EFELER BELEDİYE ...
İLAN AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
% ÇAĞRI
KATI YAKIT (KÖMÜR VE ODUN) SATIN ALINACAKTIR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ ...
T.C. KARACASU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/7 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ...
2016-2017 YILI 97 KALEM SUTUR ALIMI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ...
YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM VENTİLATÖRLERİ SATIN ALINACAKTIR UYGULAMA VE ARAŞTIRMA ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
İLANEN TEBLİĞAT
İLANEN TEBLİĞAT
ACİL SATILIK ZEYTİNLİK
7 KALEM NÜKLEER TIP BÖLÜMÜ SARF MALZEME ALIMI
AYDINSPOR 1923 KULÜBÜ DERNEĞİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTI İLANI
DUVAR , CEP, MASA TAKVİMİ VE CEP AJANDASI, AJANDA SATIN ALINACAKTIR
AYDIN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANE BİNASI TADİLAT TAMİRAT YAPIM İŞİ
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMETLERİNDE KULLANILMAK ...
İS MAKİNASI KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR
İPTAL İLANI AYDIN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANE BİNASI TESİSAT TAMİRAT ...
İHALE İPTAL İLANI SIKIŞTIRIMIŞ DOĞALGAZ (CNG) SATIN ALINACAKTIR
İ L A N EFELER BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
AYDIN 211. ŞUBE İLİ VE İLÇELERİ TAŞKIN KORUMA BAKIM-ONARIM VE YAPIM İŞLERİ
AYDIN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANE BİNASI TESİSAT TAMİRAT YAPIM İŞİ
İ L A N EFELER BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
İLAN
DÜZELTME İLANI
AYDIN İLİ ÇİNE İLÇESİ MEHMET EMİN ÜNAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ VE FATMA ...
655 KALEM 743 ADET YABANCI DİLDE BASILI YAYIN ALIMI