Büyükşehir ilk kazmayı vurdu

6 Ekim 2016, Perşembe 15:58

     


Atatürk Spor Tesisi Kompleksi’nin temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Söz verdiğimiz projeleri yapıyoruz. 14 yılda 7 kilometrelik yolu bitiremediler" dedi. CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar ise, "Açıklamamdan rahatsız olan var. Meydana çık endamını görelim" diye konuştu.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Kemer Mahallesi’nde yapılacak olan Atatürk Spor Tesisi Kompleksi’nin temel atma töreni gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Yerel seçimlerde sizlere mutlaka ve mutlaka bu projeyi gerçekleştireceğiz diye söz vermiştik. Seçimlerde Didim’den Buharkent’e kadar olan söz verdiğimiz yatırımların açılışlarını ve temel atma törenlerini sizlerle beraber bir bir gerçekleştiriyoruz. Bu bizim için çok büyük bir mutluluk ve bununla gurur duyuyoruz. Atatürk Spor Tesisi Aydın’ın yıllardır beklediği, çok önemli bir yatırım. Bizim için gençler çok önemli çünkü onlar bizim geleceğimiz. Aydın’da gençlerimizin yararlanabileceği, donanımlı bir spor tesisini mutlaka yapacağız dedik. Tesisimizin bugün temelini atacağız” dedi.

"AYDIN'DAN DÜNYA ŞAMPİYONU ÇIKACAK"

Tesisin 10 ay sonra hizmete gireceğini hatırlatan Çerçioğlu, “Bu eser 19 milyon 685 bin liraya mal olacak. 21 bin 500 metrekare alanı kapsıyor. İçerisinde açık ve kapalı olmak üzere iki tane olimpik yüzme havuzu olacak. Gerçekten Aydın’ın böyle bir tesise ihtiyacı var. Kapalı yüzme havuzu maalesef yoktu. Yine tenis kortları yoktu. Mahalle sakinleri ve çocuklar artık burada gönlünce spor yapabilecek. Kafe, termal sağlık tesisi, fizyoterapi merkezi, engelli çocuklar için rehabilitasyon havuzları bulunacak. 2 bin metrekarelik de dev bir seyir terası planlıyoruz. Tabi ki bunlarla biz yetinmeyeceğiz. Bunların daha fazlasını Aydın’a kazandıracağız. Buradan söz veriyorum. Bu tesiste pek çok Aydınlı şampiyon çocuklarımızın ilk alt yapısını çalışma yaptığı bir tesis olacak. Aydın’dan biz Türkiye şampiyonları çıkartacağız. O da yetmez diyoruz ve dünya şampiyonları çıkartacağız. Yeter ki biz Türk gençliğine alt yapıyı hazırlayalım” diye konuştu.

"GIYBET ETMEYE BAŞLIYORLAR"

Boş lafa ve dedikodulara hiçbir zaman itibar etmediklerini kaydeden Başkan Çerçioğlu, “Aydın’da biz bir hizmet ve eser üretmeye başlıyoruz. Kazmayı vuruyoruz ama malum kişiler gıybet etmeye başlıyor. ‘Yok efendim ne gereği varmış. Büyük olmuş. Küçük olmuş. Ucuz olmuş. Pahalı olmuş’ diyerek gıybet yapıyorlar. Bu malum kişiler hiçbir şey yapmıyor. Yapmadıkları gibi yapana da engel olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz Büyükşehir olarak tüm gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Eserlerimiz tek tek ortada” dedi.

“14 YILDA 7 KİLOMETRELİK YOLU BİTİREMEDİLER”

Geçen günlerde 15 Temmuz Demokrasi Kavşağı’nın açılışını gerçekleştirdiklerini ifade edem Çerçioğlu, “Fakat malum kişiler sürekli yaptığımız hizmetlere karşı bir rahatsızlık, bir karın ağrısı ve sürekli eleştiride bulundular. Çünkü kendileri hiçbir iş yapmıyor. Yapana sürekli engel çıkartıyorlar. Biz iki yıl içerisinde 787 kilometre yol yaptık. Bunlar 14 yılda içerisinde 7 kilometre yolu bitiremediler. Aydın’da kim taş üstüne taş koyuyorsa Allah ondan razı olsun. Bunların işi yok gücü yok. Yapana engel olma. Bırak Aydın hizmet alsın” diye konuştu.

“KAZIK İŞLERİNİ BIRAK, OTOBANIN DEVAMI NE OLACAK?”

Otoban projesini eleştiride bulunan Çerçioğlu, “Otobanın devamı ne olacak ? Neden Buharkent’ten Denizli’ye kadar gitmiyor? 14 yıldır niçin yapmadınız? Kökş, Sultanhisar, Nazilli, Kuyucak ve Buharkent’te yaşayan vatandaşlarımız niçin bu hizmeti alamıyorlar? Bunların cevabını bekliyorum. 14 yıldır Denizli’ye bu otoban neden yapılmadı? Bizim yaptığımız köprülü kavşağı sürekli eleştirdiler. Kazık az olmuş, kazık çok olmuş. Sen bırak kazık işlerini. Allah kem gözlerden bizi korusun. Bunların nazarından Aydın’a bir şey olacak diye korkuyorum. Bunun için köprünün girişine kocaman nazar boncuğu asalım. Nazar etme ne olur, çalış seninde olur. Halk ister, Büyükşehir yapar” ifadelerini kullandı.

“SİZDE YAPIN SIRTIMIZDA TAŞIYALIM”

“Kıskananlar çatlasın" diyerek konuşmasına başlayan CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar da, Aydın’ın Milli Takımlar kamp merkezi olması yolunda ciddi adımlar atacaklarını söyledi. Antalya’da yaz döneminde 4 bine yakın yabancı futbol takımının kamp yaptığını ifade eden Baydar, “Neden bizim Kuşadası ya da Didim’de bu kamplar yapılmasın? Diğer ilçelere de bu projeleri yaparız. Köprülü kavşak bazılarını rahatsız etti. Konya’ya ve Kayseri’ye yapılan yatırımların onda birini buraya yapın. Sizleri sırtımızda taşıyalım” dedi.

"KIZ KARDEŞİN VE ENİŞTEN NE İŞ YAPIYOR?"

İsim vermeden AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’i eleştiren Baydar, “Köprülü kavşak açışında yaptığım konuşma birisini rahatsız etmiş. Ben ona tekrar soruyorum. Senin kız kardeşin Fatih Üniversitesi’nde çalışıyor muydu? Çalışmıyor muydu? Enişte ne iş yapıyor? Bir çık bakalım meydana endamını görelim. Masumiyet karinesi yüzünden bu lafların konuşulmaması gerekiyormuş. Sen Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda en ufak bir soruşturma olduğu zaman masumiyet karinesini dinlemeden, daha soruşturmayı yapan müfettiş raporunu yazmadan bunları basın ile paylaşmadın mı? O zaman niye aklına gelmedi” diye konuştu.

"AYDIN YATIRIMDA SON 30'DA"

Aydın’ın Türkiye bütçesine katkısı açısından ilk 30 il arasında olduğunu hatırlatan Baydar, “Türkiye, bütçesinden Aydın’a yapılan devlet yatırımı açısından da son 30’da. Aydın olarak biz verdiğimizin karşılığını alamıyoruz. Bunlar yatırım yapmıyor. Neden yapmıyor? Çünkü FETÖ var. Bunlar her şeye FETÖ diyor. Sizler değil miydiniz FETÖ ile birlikte 12 yıl boyunca bir dediklerini iki etmeyen, her istediklerini yapan şimdi ne oldu? Yolsuzluklar çıkınca ortaklık bozuldu. Adamı halife ilan edecektiniz. Aynı menzile koştuklarını söylediler. O menzil Atatürk ve Cumhuriyet olmasın. Böyle ise bu Aydın halkı karşınızdadır. FETÖ’yü başka yerde aramayın. AK Parti’nin içine bakın” diye konuştu.

"MELİK GÖKÇEK KENDİNE BAK"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i de gönderme de bulunan Baydar, “Ankara’da işi gücü bırakmış, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile uğraşıyor. Sen önce Ankara’da yaptıklarının hesabını ver. Bu FETÖ denen örgütün okullarına arsaları parsel parsel satmadın mı? Bunları biz söylemedik. Bülent Arınç söyledi. Sen önce bize laf yetiştirinceye kadar Bülent Arınç’ın sorduğu sorulara cevap ver sayın Gökçek” ifadelerini kullandı.

AÇILIŞA İLGİ YOĞUN OLDU

Açılış konuşmalarının ardından dualar eşliğinde projenin temeli atıldı. Temel atma törenine, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfü Baydar, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, CHP İl Başkanı Bayram İnci, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Efespor Basketbol Takımı, Aydınspor 1923 Futbol Takımı, CHP ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. (MEHMET AKİF SÜTÇÜ)

BİR RÜYAYI YAŞAMAK İÇİN İZLEYİN 
Son Eklenen Haberler
Son Eklenen İlanlar
DÜZELTME İLANI ARAÇ KİRALAMA BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN AİLE VE ...
AŞÇI FERUDUN USTA
SATILIK DAİRELER
T.C. DİDİM(YENİHİSAR) İCRA DAİRESİ 2016/1486 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA ...
BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDE ÇALIŞAN ARAÇLAR, ENDÜSTRİYEL MAKİNELER VE HİZMET ...
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN ...
İHALE İPTAL İLANI
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE VE ...
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE VE ...
ÇAĞRI
DİDİM AKBÜK HUZUREVİ MÜDÜRLÜĞÜ
KİT VE KİT KARŞILIĞI CİHAZ SATIN ALINACAKTIR AYDIN KAMU HASTANE BİRLİĞİ SAĞLIK ...
TIBBİ CİHAZ SATIN ALINACAKTIR AYDIN KAMU HASTANE BİRLİĞİ SAĞLIK BAKANLIĞI ...
ELEMANLAR ALINACAKTIR
İTHAL (FINDIK) KÖMÜR MAL ALIMI İŞİ BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN ...
AYDIN İLİ ÇİNE İLÇESİ KIRKIŞIK MAH GÖLETTEN SULAMA TESİSİ, DİDİM İLÇESİ BALAT ...
AYBEL İNŞAAT ORGANİZSYON SPOR HİZMETLERİ TEMİZLİK GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ...
AYDIN İLİ NAZİLLİ İLÇESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE 1788 ADA 111 PARSELDE VAKIFLAR ...
AYDIN İLİ NAZİLLİ İLÇESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE 1788 ADA 111 PARSELDE VAKIFLAR ...
ACİL TIP AD İKLİMLENDİRME SİSTEMİ ALIMI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ...
DÜZELTME İLANI T.C. DİDİM KAYMAKAMLIĞI İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
İ L A N EFELER BELEDİYE ...
İLAN AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
% ÇAĞRI
KATI YAKIT (KÖMÜR VE ODUN) SATIN ALINACAKTIR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ ...
T.C. KARACASU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/7 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ...
2016-2017 YILI 97 KALEM SUTUR ALIMI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ...
YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM VENTİLATÖRLERİ SATIN ALINACAKTIR UYGULAMA VE ARAŞTIRMA ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
İLANEN TEBLİĞAT
İLANEN TEBLİĞAT
ACİL SATILIK ZEYTİNLİK
7 KALEM NÜKLEER TIP BÖLÜMÜ SARF MALZEME ALIMI
AYDINSPOR 1923 KULÜBÜ DERNEĞİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTI İLANI
DUVAR , CEP, MASA TAKVİMİ VE CEP AJANDASI, AJANDA SATIN ALINACAKTIR
AYDIN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANE BİNASI TADİLAT TAMİRAT YAPIM İŞİ
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMETLERİNDE KULLANILMAK ...
İS MAKİNASI KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR
İPTAL İLANI AYDIN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANE BİNASI TESİSAT TAMİRAT ...
İHALE İPTAL İLANI SIKIŞTIRIMIŞ DOĞALGAZ (CNG) SATIN ALINACAKTIR
İ L A N EFELER BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
AYDIN 211. ŞUBE İLİ VE İLÇELERİ TAŞKIN KORUMA BAKIM-ONARIM VE YAPIM İŞLERİ
AYDIN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANE BİNASI TESİSAT TAMİRAT YAPIM İŞİ
İ L A N EFELER BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
İLAN
DÜZELTME İLANI
AYDIN İLİ ÇİNE İLÇESİ MEHMET EMİN ÜNAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ VE FATMA ...
655 KALEM 743 ADET YABANCI DİLDE BASILI YAYIN ALIMI