Karpuzlu, otogarına kavuştu

5 Ekim 2016, Çarşamba 15:46

     


Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından 26 Mayıs 2015 yılında temeli atılan Karpuzlu Otogarı, yapılan törenle hizmete açıldı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Kırk yıldır minibüs garajı bile olmayan Karpuzlu, Belediye Başkanı Tuğrul Ozan’ın girişimlerine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun destek vermesiyle otogara kavuştu. İlçe halkı, 1 milyon 500 bin TL’ye harcanarak yapılan ilk otogara sahip olmanın mutluluğunu yaşadı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile daima uyum içinde çalıştıklarını ve bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi sayesinde ilçeye önemli hizmetler geldiğini açıklayan Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, “Yola çıkarken 'Karpuzlu kabuğunu kıracak' diye dilimizden düşürmediğimiz bir sloganımız vardı. Kararlarımızı ve icraatlarımızı, gerektiğinde kendimizden ve geleceğimizden vazgeçerek hayata geçirdik. Bizler asla halktan kopuk ve habersiz hareket edemeyiz. Bizi öne çıkaran ve yetkiyi veren halktır. Çalışmalarımızı, çabalarımızı, gücümüzü onlar için kullanıyor ve takdiri de yine onlara bırakıyoruz. Bunun farkındayız. Böyle yaşamaya ve inanmaya devam edeceğiz. Gördüğünüz gibi Karpuzlu kabuğunu kırmış. İlçemizde değişim ve gelişim başlamıştır. Bizler göreve geldiğimizden bu yana Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa her alanda ilçemize hizmetler yaptık. 40 yıldır bir minibüs garajı olmayan ilçemize otogar kazandırdığımız için çok mutluyuz” dedi.

KAYMAKAM, EMEĞİ GEÇENLERİ TEŞEKKÜR ETTİ

Pazartesi günü göreve başlayan Karpuzlu Kaymakamı Ömer Faruk Güngen, “Bu güzel günde, burada Karpuzlu otogarımızın açılışında sizlerle beraber olmaktan çok mutluyum. Şoför esnafımız çok büyük kolaylık sağlayacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na, emeği geçen herkese bu güzel yatım için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN OZAN’A İLTİFAT YAĞDIRDI

Konuşmasına 'Bu ne güzel Karpuzlu' ittifatıyla başlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Beni o kadar çok onurlandırdınız ki siz isteyin biz yapalım. Ne istiyorsa bu güzel Karpuzlu’nun güzel insanları, biz sizin 24 saat hizmetinizdeyiz. Tek amacımız sizlere hizmet etmek. Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan’a çok teşekkür ediyorum. Çok çalışkan bir belediye başkanınız var. Her zaman Büyükşehir Belediyesi'nin yanında oldu. Her zaman Karpuzlu'ya hizmet etmek aşkıyla çalıştı. Helal olsun başkan sana. İşte çalışkan başkan böyle olur. Hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan sizlere hizmet etmek için çalışıyor” dedi.

“SİZLERE VERDİĞİM SÖZÜN TUTMANIN MUTLULUĞU İÇERİSİNDEYİM”

26 Mayıs 2015 tarihinde bu alanda otogarının temelini attıklarını söyleyen Başkan Çerçioğlu, “Şimdi hep beraber otogarımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Karpuzlu Belediyesi'ne ait 8 bin 300 metrekare arazide, bin 400 metrekare alana inşaat yapıldı. İki katlı otogarın alt katında 14 peron, 5 seyahat firması ofisi, 3 yöresel ürünler ofisi, 1’er adet de idari, güvenlik, belediye tanıtım ofisi, bay, bayan ve engelli WC, bay ve bayan mescit, kafeterya ve mutfak bulunuyor. Üst katta da restoran ve poliklinik yer alıyor. Maliyeti 1 milyon 500 bin TL’dir. Yerel seçimleri öncesinde sizlere söz vermiştim. 'Aydın kent merkezinde ne yapılacaksa aynısını Karpuzlu'ya yapacağım' diye. Bazı vatandaşlarımızın kafasında soru işareti oldu. Doğaldır soru işareti olması. Yıllardır Karpuzlu hizmet aldı mı? Almadı. Ne dediler? Şimdi burada biz bizeyiz. Eğri oturalım, doğu konuşalım. 'Karpuzlu çıkmaz yol, hizmet yapılır mı? Karpuzluya hizmet gider mi?' demediler mi, dediler. Biz ne söz verdik? 'Aydın kent merkezinde ne varsa aynısı Karpuzlu'da olacak.' Ben bugün sizlere verdiğim sözü yerine getirmenin mutluluğu içindeyim” diye konuştu.

“SARI CİVCİVLER HAFTA BİN 570 YOLCU TAŞIYOR”

Aydın Büyükşehir olarak Karpuzlu'ya yaptıkları hizmetlerin bir kısmını açıklayan Çerçioğlu, “Toplam 26 bin 200 metre içme suyu, 17 bin 780 metre kanalizasyon, 625 metre yağmur suyu hattı döşedik. 166 bin metre asfalt kaplama ve yeni yol yaptık. Üreticilerimiz için de tarımsal sulama hattını yaptık. Karpuzlu Sosyal Tesisi ve Spor Kompleksi çalışmaları devam ediyor. Bunu da 2017 yılının Nisan veya Mayıs ayında açacağız. Toplu taşıma araçları sizlere ekonomik ve konforlu hizmet veriyor. Araçlarımız Karpuzlu'ya 14 sefer yapıyor. Sizden gelen istek üzerine seferlerimizi Tekeler Mahallesi'ne uzattık. Haftada bin 570 yolcu taşıyoruz. Hafta 600 yolcumuz ücretsiz yararlanıyor. Yeterli değil. Daha fazlasını yapacağız. Bizim görevimiz çalışmak ve hizmet etmek. İsteyen istediğini söyleyebilir. Sizler isteyeceksiniz, bizler yapacağız. Ne eksiğiniz varsa biz yaparız. Hiç endişeniz olmasın” dedi.

Yapılan konuşmaların ardında protokol üyeleri, Karpuzlu Otogarı'nı dualar eşliğinde açtı. Açılış sonrası katılımcılara pilav üstü tavuk ikram edildi.

Açılışa, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Karpuzlu Kaymakamı Ömer Faruk Güngen, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, CHP İlçe Başkanları, Sivil Toplu Kuruluş Temsilcileri, muhtarlar, davetliler ve Karpuzlu halkı katıldı. (SEZGİN MADRAN)

BİR RÜYAYI YAŞAMAK İÇİN İZLEYİN 
Son Eklenen Haberler
Son Eklenen İlanlar
T.C. DİDİM(YENİHİSAR) İCRA DAİRESİ 2016/1486 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA ...
BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDE ÇALIŞAN ARAÇLAR, ENDÜSTRİYEL MAKİNELER VE HİZMET ...
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN ...
İHALE İPTAL İLANI
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE VE ...
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE VE ...
ÇAĞRI
DİDİM AKBÜK HUZUREVİ MÜDÜRLÜĞÜ
KİT VE KİT KARŞILIĞI CİHAZ SATIN ALINACAKTIR AYDIN KAMU HASTANE BİRLİĞİ SAĞLIK ...
TIBBİ CİHAZ SATIN ALINACAKTIR AYDIN KAMU HASTANE BİRLİĞİ SAĞLIK BAKANLIĞI ...
ELEMANLAR ALINACAKTIR
İTHAL (FINDIK) KÖMÜR MAL ALIMI İŞİ BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN ...
AYDIN İLİ ÇİNE İLÇESİ KIRKIŞIK MAH GÖLETTEN SULAMA TESİSİ, DİDİM İLÇESİ BALAT ...
AYBEL İNŞAAT ORGANİZSYON SPOR HİZMETLERİ TEMİZLİK GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ...
AYDIN İLİ NAZİLLİ İLÇESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE 1788 ADA 111 PARSELDE VAKIFLAR ...
AYDIN İLİ NAZİLLİ İLÇESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE 1788 ADA 111 PARSELDE VAKIFLAR ...
ACİL TIP AD İKLİMLENDİRME SİSTEMİ ALIMI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ...
DÜZELTME İLANI T.C. DİDİM KAYMAKAMLIĞI İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
İ L A N EFELER BELEDİYE ...
İLAN AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
% ÇAĞRI
KATI YAKIT (KÖMÜR VE ODUN) SATIN ALINACAKTIR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ ...
T.C. KARACASU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/7 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ...
2016-2017 YILI 97 KALEM SUTUR ALIMI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ...
YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM VENTİLATÖRLERİ SATIN ALINACAKTIR UYGULAMA VE ARAŞTIRMA ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
İLANEN TEBLİĞAT
İLANEN TEBLİĞAT
ACİL SATILIK ZEYTİNLİK
7 KALEM NÜKLEER TIP BÖLÜMÜ SARF MALZEME ALIMI
AYDINSPOR 1923 KULÜBÜ DERNEĞİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTI İLANI
DUVAR , CEP, MASA TAKVİMİ VE CEP AJANDASI, AJANDA SATIN ALINACAKTIR
AYDIN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANE BİNASI TADİLAT TAMİRAT YAPIM İŞİ
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMETLERİNDE KULLANILMAK ...
İS MAKİNASI KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR
İPTAL İLANI AYDIN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANE BİNASI TESİSAT TAMİRAT ...
İHALE İPTAL İLANI SIKIŞTIRIMIŞ DOĞALGAZ (CNG) SATIN ALINACAKTIR
İ L A N EFELER BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
AYDIN 211. ŞUBE İLİ VE İLÇELERİ TAŞKIN KORUMA BAKIM-ONARIM VE YAPIM İŞLERİ
AYDIN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANE BİNASI TESİSAT TAMİRAT YAPIM İŞİ
İ L A N EFELER BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
İLAN
DÜZELTME İLANI
AYDIN İLİ ÇİNE İLÇESİ MEHMET EMİN ÜNAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ VE FATMA ...
655 KALEM 743 ADET YABANCI DİLDE BASILI YAYIN ALIMI
ACİL BİNASININ MEVCUT 1000KVA OLAN TRAFOSUNUN 1600KVA'YA YÜKSELTİLMESİ İŞİ
İLAN METNİ
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ EĞİTİM LABORATUVARLARI DEMİRBAŞ MALZEME