15 Temmuz Demokrasi kavşağı açıldı

3 Ekim 2016, Pazartesi 15:39

     


Aydın-Denizli Karayolu’ndaki 15 Temmuz Demokrasi Kavşağı, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, STK başkanları ve vatandaşların katıldığı törenle açıldı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Yapımına 2015 yılının Kasım ayında başlanan Aydın-Denizli Karayolu’nun ASTİM Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 15 Temmuz Demokrasi Kavşağı törenle açıldı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kendi kullandığı araçla kavşaktan ilk geçen kişi oldu.

Tören, halk oyunları ekibinin zeybek oyunu gösterisiyle başladı. Ardından kürsüye çıkan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu vatandaşlara hitap etti.

“66 YILDIR AYNI ZİHNİYETLE MÜCADELE EDİYORUZ”

Konuşmasında köprülü kavşağın su seviyesinin yüksekliği nedeniyle 2 ay gecikmeyle açıldığını ifade eden Çerçioğlu, bu süreçte gelen eleştirilere yanıt verdi. “Biliyorsunuz ki sıkıntı çekmeden refaha erişilmiyor. Bu kavşağa ilk başladığımızda birçok söylenti oldu. Meyve veren ağaç taşlanır” ifadelerini kullanan Çerçioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kişiler, bu kavşak için garabet dediler. Burayı görüyorsunuz. Garabet mi, hizmet mi? Takdiri size bırakıyorum. Bir başka zatı muhterem, bu kavşağın çökeceğini söylemiş. Üzerinde durduğumuz kavşak, bin 200 adet fore kazık üstünde duruyor. Ben bu kavşağın çökeceğini söyleyen milletvekiline diyorum ki korkuyorsan bu kavşaktan geçme kardeşim, geçme. Bir diğer muhterem milletvekili de bu kavşağa ihtiyaç olmadığını söylüyor. 1950’lerde Aydın-Denizli karayolu yapılırken, aynı zihniyet rahmetli Adnan Menderes’e, “Bu kadar geniş yola ne gerek var?” demişti. Adnan Menderes’ten 66 yıl sonra bu kafa, aynı kafadır. Biz Aydın’da bu zihniyetle mücadele ediyoruz. Bunlar, Aydın’ın 20 yıl, 30 yıl sonrasını göremeyen siyasetçi kafasıdır. Şimdi soruyorum. Neden Aydın’dan Buharkent’e kadar otoban yok? Neden doğu Aydın’ı cezalandırıyorsunuz? Madem Aydın’a yatırım yapma isteğiniz yok, bari yatırım yapana, çalışana engel olmayın.”

“15 TEMMUZ ŞEHİTLERİN HATIRASI”

Aydın-Nazilli Karayolu'nun bir kısmının asfaltlandığını, geri kalan kısmının da hızla asfaltlanacağını vurgulayan Çerçioğlu, Aydın ASTİM Organize Sanayi Bölgesi'nin de iki yılda iki kat büyütüleceğini açıkladı. Kavşağın ASTİM’e büyük yarar sağlayacağının altını çizen Çerçioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üzerinde bulunduğumuz kavşak, Aydın’ın en büyük organize sanayi bölgesi olan ASTİM’i ulusal karayolu ağına bağlıyor. Sabah işine giden 5 bin emekçimiz, bu kavşaktan geçecek. Buradaki fabrikalarda üretilen ürünler, dünyanın dört bir yanına bu kavşaktan sevk edilecek. Bu kavşak, ASTİM’e prestij kazandıracak. ASTİM’in iki kat büyümesi demek, 5 bin ilave istihdam demek. Biz Aydın'da işsizliği bitirmek istiyoruz. 15 Temmuz günü, ülkemizi korumak için canları pahasına mücadele edip şehit olan vatandaşlarımızı ve güvenlik güçlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. 15 Temmuz Demokrasi Kavşağı onların aziz hatırasına olan saygımızın bir parçasıdır.”

“14 YILDA TEK ÇİVİ ÇAKILMADI”

Törende konuşan CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP’li belediyelerin iktidarın engellemelerine rağmen hizmetlerine devam ettiğini belirtti. AKP’nin Aydın’a hizmet getirmediğini savunan Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yıl 2002, AKP iktidara geldi. Aradan 14 yıl geçti, bir tane çivi çakılmadan. Ben Ulaştırma Komisyonu’nda görevliyim. Geçen yıl bize -komisyonunda bir kitapçık dağıtıldı. Bu kitapçıkta, Aydın-İzmir otobanını sanki kendi dönemlerinde yapılmış gibi –göstermişler. Oysa otaban, ANAP-DYP-SHP döneminde yapıldı. Biliyorsunuz çevre yolu var. 7 kilometrelik yolu, 14 yılda yapamadılar. Ama benim büyükşehir belediye başkanım bu güzel hizmeti yaptı. Ona da bir sürü engel çıkardılar. 492 köyümüz var. AKP iktidarında bu köylere bir tane yol yapılmadı. Büyükşehir belediyemiz bu yolları yapıyor. Ben buradan AKP iktidarına sesleniyorum, CHP'nin belediyelerine engel olmayın ki hizmet yapsınlar.”

“HİZMET İÇİN EL ELE VERELİM”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan da yaptığı konuşmada, “Çok güzel bir hizmetin açılışı için bir araya geldik. Aydın halkının sandıkta ne kadar doğru bir karar verdiğini görmenin kıvancını yaşıyorum” dedi. Aydın’da sosyal belediyecilik adına önemli işler yapıldığını ifade eden Tezcan, şu ifadeleri kullandı:

“’Sosyal belediyecilik nedir?’ diyorsanız, gelin Aydın'a bakın. ‘Halkın yarasına merhem olmak nasıl olur?’ diyorsanız, gelin Aydın'a bakın. Bu hizmetlerin arkasında Ankara'nın mali desteği, parasal desteği olmadığını biliyoruz. Belediye başkanlarımız bu yola çıkarken ‘Aydın Ankara'dan daha zengindir’ diyerek yola çıktı. Siyasi polemik ve siyasi hırs düşüncesiyle Aydın'a yapılan hizmetlerin önüne ket vurma düşüncesinden vazgeçin. Aydın halkının bu hizmetleri almasına engel olma çabasından vazgeçin. Gelin 15 Temmuz Demokrasi Kavşağı açılışı bir dönüm noktası olsun. CHP, AKP, MHP milletvekilleri el ele verelim. Aydın halkına hizmet ederken el ele vermekten neden uzak duruyorsunuz? Burası için çok şey söylediler. Olması için değil, olmaması için çok çaba harcadılar. Belki de dua ettiler. Siyaset, husumet yeri değildir ve olmamalıdır.”

Konuşmaların ardından dua edildi. Kavşağın açılışı için kurdele kesildi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve milletvekilleri köprülü kavşaktan geçti. Bülent Tezcan’ın da içinde bulunduğu aracı, Çerçioğlu kullandı.

Törene ayrıca Aydın milletvekili Metin Lütfi Baydar ve Hüseyin Yıldız, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ve ilçe belediye başkanları, CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci ve ilçe başkanları, Aydın Ticaret Borsası Başkanı Adnan Bosnalı, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin ve Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tören için mesaj gönderdi.

BALIK TUTANLARA İNCE GÖNDERME

15 Temmuz Demokrasi Kavşağı’nın yapımı sırasında zemin suyu yükselince, bir grup, inşaat alanında balık tutarak Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni protesto etmişti. Tören sonunda vatandaşlara balık ekmek dağıtılarak, bu protestoya ince bir gönderme yapıldı. (NACİ ERİŞ)

ASTİM Kavşağı'nda balık tuttular

 

 

 

BİR RÜYAYI YAŞAMAK İÇİN İZLEYİN 
Son Eklenen Haberler
Son Eklenen İlanlar
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN ...
İHALE İPTAL İLANI
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE VE ...
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE VE ...
ÇAĞRI
DİDİM AKBÜK HUZUREVİ MÜDÜRLÜĞÜ
KİT VE KİT KARŞILIĞI CİHAZ SATIN ALINACAKTIR AYDIN KAMU HASTANE BİRLİĞİ SAĞLIK ...
TIBBİ CİHAZ SATIN ALINACAKTIR AYDIN KAMU HASTANE BİRLİĞİ SAĞLIK BAKANLIĞI ...
ELEMANLAR ALINACAKTIR
İTHAL (FINDIK) KÖMÜR MAL ALIMI İŞİ BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN ...
SIHHİ TESİSAT ELEMANI ARANIYOR.
AYDIN İLİ ÇİNE İLÇESİ KIRKIŞIK MAH GÖLETTEN SULAMA TESİSİ, DİDİM İLÇESİ BALAT ...
AYBEL İNŞAAT ORGANİZSYON SPOR HİZMETLERİ TEMİZLİK GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ...
AYDIN İLİ NAZİLLİ İLÇESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE 1788 ADA 111 PARSELDE VAKIFLAR ...
AYDIN İLİ NAZİLLİ İLÇESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE 1788 ADA 111 PARSELDE VAKIFLAR ...
ACİL TIP AD İKLİMLENDİRME SİSTEMİ ALIMI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ...
DÜZELTME İLANI T.C. DİDİM KAYMAKAMLIĞI İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
İ L A N EFELER BELEDİYE ...
İLAN AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
% ÇAĞRI
KATI YAKIT (KÖMÜR VE ODUN) SATIN ALINACAKTIR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ ...
T.C. KARACASU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/7 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ...
2016-2017 YILI 97 KALEM SUTUR ALIMI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ...
YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM VENTİLATÖRLERİ SATIN ALINACAKTIR UYGULAMA VE ARAŞTIRMA ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
İLANEN TEBLİĞAT
İLANEN TEBLİĞAT
ACİL SATILIK ZEYTİNLİK
7 KALEM NÜKLEER TIP BÖLÜMÜ SARF MALZEME ALIMI
AYDINSPOR 1923 KULÜBÜ DERNEĞİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTI İLANI
DUVAR , CEP, MASA TAKVİMİ VE CEP AJANDASI, AJANDA SATIN ALINACAKTIR
AYDIN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANE BİNASI TADİLAT TAMİRAT YAPIM İŞİ
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMETLERİNDE KULLANILMAK ...
İS MAKİNASI KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR
İPTAL İLANI AYDIN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANE BİNASI TESİSAT TAMİRAT ...
İHALE İPTAL İLANI SIKIŞTIRIMIŞ DOĞALGAZ (CNG) SATIN ALINACAKTIR
İ L A N EFELER BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
AYDIN 211. ŞUBE İLİ VE İLÇELERİ TAŞKIN KORUMA BAKIM-ONARIM VE YAPIM İŞLERİ
AYDIN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANE BİNASI TESİSAT TAMİRAT YAPIM İŞİ
İ L A N EFELER BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
İLAN
DÜZELTME İLANI
AYDIN İLİ ÇİNE İLÇESİ MEHMET EMİN ÜNAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ VE FATMA ...
655 KALEM 743 ADET YABANCI DİLDE BASILI YAYIN ALIMI
ACİL BİNASININ MEVCUT 1000KVA OLAN TRAFOSUNUN 1600KVA'YA YÜKSELTİLMESİ İŞİ
İLAN METNİ
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ EĞİTİM LABORATUVARLARI DEMİRBAŞ MALZEME
43 KALEM TEMİZLİK MALZEMESİ