GEKA 89. Yönetim Kurulu Toplantısı Pamukkale'de gerçekleştirildi

1 Aralık 2016, Perşembe 11:19

     


Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 8.uncu Yönetim Kurulu Toplantısı, GEKA Yönetim Kurulu Başkanı, Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında Denizli Pamukkale’de, Colossae Termal Otel’de gerçekleştirildi.

 (FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı, Muğla Valisi Amir Çiçek’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda konuşan Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, "Toplantının hem bölgemize hem de Denizli'mize hayırlı olmasını diliyorum. Ajans çok önemli gelişmelere katkı sağlıyor. Bunlar, yakın zamanda Sayın Vali'mizin de başkanlığında izleme değerlendirme olarak mutlaka yayınlanacaktır. Sizler de göreceksiniz. Denizli'mizin özellikle sanayideki kalkınması ve gelişmesi noktasında yapılacak çalışmalara hepimiz destek vermekteyiz. Diğer illerde de bir çalışma olduğu zaman mutlaka onunla da ilgileniyoruz. Sadece Aydın, Muğla değil tüm ülkemizin kalkınması konusuna önem vererek çalışmaktayız. Bu hizmet anlayışı ile tekrar hoş geldiniz diyorum" dedi. Konuşmasında Adana'da meydana gelen yurt yangını olayına da değinen Vali Altıparmak; "Dün akşam yaşadığımız elim kazadan dolayı üzüntülerimizi belirtmek isterim. Allah rahmet eylesin, ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Çok üzücü bir olay. Bu olayların yaşanmaması için biz yöneticilere de büyük işler düşmektedir" diye konuştu.

Muğla Valisi Amir Çiçek de öncelikle, ajansın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetleri gözden geçireceklerini, ardından devam eden çalışmaları ve projeleri yönetim kurulu olarak değerlendirerek istişare edeceklerini belirtti.

FUAR ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİLDİ

Ajansın son dönem gerçekleştirdiği çalışmalar arasında sektörel kongreler ve bölge tanıtım çalışmalarının öne çıktığının altını çizen Vali Çiçek, bu kapsamda Fethiye’de yapılan “5. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi” ile Bodrum’da düzenlenen “17. Ulusal Turizm Kongresi”ne, ajansın, düzenleme kurullarında yer alarak destek verdiğini söyledi.

Bölgenin kültürel ve turistik değerlerinin yurt içi pazarlarda tanıtılması amacıyla katılım sağlanan fuar çalışmaları kapsamında ise; geçtiğimiz ay Antalya’da gerçekleştirilen Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ile Ankara’da düzenlenen 9. Ege İlleri Tanıtım Günleri etkinliğine bölgenin kurum ve kuruluşlarıyla katılım sağlandığını ifade etti.

İLÇE ANALİZ ÇALIŞMALARI

Ajansın, Aydın, Denizli ve Muğla’daki ilçelerin mevcut durumlarını tespit ederek sosyo-ekonomik açından gelişmesine yönelik proje fikirleri oluşturulması amacıyla gerçekleştirdiği ilçe analiz çalışmalarına Muğla’nın Kavaklıdere ilçesiyle devam ettiğini belirten Muğla Valisi Çiçek, bu kapsamda ajans uzmanlarının Kavaklıdere’de yaptıkları analizler ve kurum görüşmeleri sonrasında paydaşların katılımıyla bir toplantı düzenlediğini söyledi.

Düzenlenen toplantıda ilçenin kalkınmasına katkı sağlayacak proje, faaliyet ve yatırım önerilerinin tartışıldığını ve sonuç olarak Kavaklıdere’de kültürel ve sosyal olanakların arttırılması, mermer atıklarının bertarafı ve değerlendirilmesi, bakırcılıkta ürün çeşitliliğinin arttırılması, turizm altyapısının iyileştirilmesi ve ulaşım altyapısının geliştirilmesi gibi hususlar konusunda proje önerilerinin öne çıktığını ifade etti. Vali Çiçek, Aydın, Denizli ve Muğla’da gerçekleştirdikleri ilçe analiz çalışmalarına önümüzdeki tarihlerde devam edeceklerini söyledi.

YATIRIM DESTEK OFİSLERİ

Kalkınma Bakanlığı’nın, illerdeki yatırımların artırılması amacıyla kalkınma ajansları bünyesinde faaliyetlerini sürdüren yatırım destek ofislerine ilişkin mevzuat altyapısını güçlendirecek yeni bir yatırım destek ofisi vizyonu ortaya koyduğunu belirten Amir Çiçek, bu vizyon çerçevesinde yatırım destek ofislerinin, ilerleyen süreçlerde yalnızca izin ve ruhsat işlemlerinin takip ve sonuçlandırılmasında görev alan aracı birimler olarak değil, aynı zamanda yatırımcının ihtiyaç duyduğu her türlü bilgilendirmeyi yapabilen ve onları yönlendirebilen, ilin iş ve yatırım ortamına ilişkin derinlemesine çalışmalar yürüten ve ilde yatırım destek ve tanıtım konularında koordinasyonu sağlayan birimler olarak faaliyetlerini sürdüreceklerini söyledi.

Çiçek, bu doğrultuda; İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejilerinin hazırlanması amacıyla Aydın, Denizli ve Muğla illerinde ilgili kurum ve kuruluşların katılım sağladığı ve konuyla ilgili görüşlerin alındığı toplantılar düzenlendiğini ve söz konusu strateji belgesinin katılımcılık ilkesi ile hazırlanması ve uygulamaya konulması için ilgili faaliyetlerin önümüzdeki günlerde yoğunlaşarak devam edeceğinin de altını çizdi.

BÖLGEDEN 33 PROJE BAŞVURUSU OLDU

Vali Çiçek, ajansın destek programları arasında yer alan Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında, 2016 yılında ajansa 33 proje başvurusu yapıldığını, projelerin değerlendirilmesi sonucunda yönetim kurulunca onaylanarak başarılı ilan edilen 15 projenin 13’ü ile sözleşme imzalandığını da dile getirdi.

AB PROJE KONULARI İNCELENECEK

Muğla Valisi Amir Çiçek konuşmasına şu şekilde devam etti

"Avrupa Birliği üyelik sürecinin en önemli adımlarından biri olan “Katılım Öncesi Mali Yardım (IPA)” kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Sektörel Operasyonel Programı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Rekabetçi Sektörler Programı’na, ajansımız tarafından sunulacak ve bölgemiz kalkınmasına ivme kazandıracak proje konuları olacak. Genel sekreterlikçe yönetim kuruluna sunulan proje konularını ve içeriklerini inceleyerek değerlendireceğiz.”

Vali Çiçek konuşmasının ardından kurul üyelerine toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür ederek, toplantının bölge için hayırlı olmasını diledi.

Toplantı sonunda kurul üyeleri, Pamukkale Karahayıt’ta sağlık turizmi alanında GEKA’nın destek verdiği termal kür merkezindeki projeleri incelediler.

Toplantıya GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Muğla Valisi Amir Çiçek, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı. (SUAT DENİZ)

BÖLGENİN EN BÜYÜK REZİDANS PROJESİ: GOLD TOWERS... 
Son Eklenen Haberler
Son Eklenen İlanlar
Tecrübeli Eleman Aranıyor
ELEMAN ARANIYOR
Dr. İsmet Besen Aydın'da Hasta Kabulüne başlamıştır
İŞ İLANI
ALAKART USTASI ARANIYOR
Ecanay Home'da yüzde 50 indirim var!
İLAN AYDIN VALİLİĞİ DEFTERDARLIK MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNDEN
İHALE İLANI Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü İdari ve Mali İşler Daire ...
ARAZİ TOPLULAŞTIRMA VE TARLA İÇİ GELİŞTİRME İŞİ YAPTIRILACAKTIR
İHALE İLANI Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü İdari ve Mali İşler Daire ...
MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN 2017 MALİ YILI İÇİN 4 ADET SÜRÜCÜLÜ 4+1 PİCK-UP SOSYAL HİZMET ...
ELEKTRİK ENERJİSİ SATIN ALINACAKTIR
AKBÜK YAT LİMANI PROJESİNİN YAPIMINA ESAS OLMAK ÜZERE İHTİYAÇ DUYULAN ARAŞTIRMA ...
2017 YILI SET KARŞILIĞI CİHAZ ALIMI AYDIN KAMU HASTANE BİRLİĞİ SAĞLIK BAKANLIĞI ...
T.C. GERMENCİK İCRA DAİRESİ 2015/3 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
AKARYAKIT İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI ADNAN ...
T.C. DİDİM(YENİHİSAR) İCRA DAİRESİ 2016/375 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA ...
DÜZELTME İLANI ARAÇ KİRALAMA BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN AİLE VE ...
T.C. DİDİM(YENİHİSAR) İCRA DAİRESİ 2016/1486 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA ...
BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDE ÇALIŞAN ARAÇLAR, ENDÜSTRİYEL MAKİNELER VE HİZMET ...
ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN ...
İHALE İPTAL İLANI
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE VE ...
AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ AİLE VE ...
ÇAĞRI
DİDİM AKBÜK HUZUREVİ MÜDÜRLÜĞÜ
KİT VE KİT KARŞILIĞI CİHAZ SATIN ALINACAKTIR AYDIN KAMU HASTANE BİRLİĞİ SAĞLIK ...
TIBBİ CİHAZ SATIN ALINACAKTIR AYDIN KAMU HASTANE BİRLİĞİ SAĞLIK BAKANLIĞI ...
İTHAL (FINDIK) KÖMÜR MAL ALIMI İŞİ BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ-PAMUKÖREN ...
AYDIN İLİ ÇİNE İLÇESİ KIRKIŞIK MAH GÖLETTEN SULAMA TESİSİ, DİDİM İLÇESİ BALAT ...
AYBEL İNŞAAT ORGANİZSYON SPOR HİZMETLERİ TEMİZLİK GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ...
AYDIN İLİ NAZİLLİ İLÇESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE 1788 ADA 111 PARSELDE VAKIFLAR ...
AYDIN İLİ NAZİLLİ İLÇESİ CUMHURİYET MAHALLESİNDE 1788 ADA 111 PARSELDE VAKIFLAR ...
ACİL TIP AD İKLİMLENDİRME SİSTEMİ ALIMI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ...
DÜZELTME İLANI T.C. DİDİM KAYMAKAMLIĞI İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
İ L A N EFELER BELEDİYE ...
İLAN AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
% ÇAĞRI
KATI YAKIT (KÖMÜR VE ODUN) SATIN ALINACAKTIR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ ...
T.C. KARACASU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/7 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ...
2016-2017 YILI 97 KALEM SUTUR ALIMI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ...
YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM VENTİLATÖRLERİ SATIN ALINACAKTIR UYGULAMA VE ARAŞTIRMA ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLEME VE ALAN DÜZENLEME KAPSAMINDA SEYİR TERASI,AHŞAP ...
İLANEN TEBLİĞAT
İLANEN TEBLİĞAT
7 KALEM NÜKLEER TIP BÖLÜMÜ SARF MALZEME ALIMI
AYDINSPOR 1923 KULÜBÜ DERNEĞİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTI İLANI
DUVAR , CEP, MASA TAKVİMİ VE CEP AJANDASI, AJANDA SATIN ALINACAKTIR